Украина наш дом

Життя в Донецьку стало ще гіршим, ніж було до "спецоперації", — Гармаш

Сергей Гармаш. Фото: hvylya.net

Люди намагаються виїхати не лише з нещодавно захоплених Росією українських територій, а й з тих, що окуповані з 2014 року. Оскільки після повномасштабного вторгнення в Україну, яке в РФ називають "спецоперацією", життя там значно погіршилося. Про це на прикладі Донецька в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA розповів журналіст, представник окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) у складі української делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ) Сергій Гармаш, передає "Дом".

Він зазначив, що в Донецьку нема кому працювати, про це повідомляють навіть місцеві пропагандистські ресурси. Зокрема, з'явилася інформація, що з 600 осіб, задіяних у підготовці Донецька до зими, лише 71 — місцевий, решта приїхала з РФ.

"Оце говорить про те, наскільки навіть у Донецьку населення підтримує те, що зараз відбувається", — наголосив Гармаш.

Жителі Донецька, за його словами, потерпають через катастрофічну ситуацію з водою та постійні обстріли.

"Життя в Донецьку стало ще гіршим, ніж було до "спецоперації". Я вже не говорю до 2014 року, коли ми всі жили мирно, спокійно, ніхто ні з ким не воював. Ця спецоперація призвела до того, що в Донецьку на сьогоднішній день один раз на 6 днів дають воду. І то не цілий день, а кілька годин. Ви уявляєте для мільйонного міста з багатоповерховими будинками, що означає раз на 6 днів отримувати воду?! Я вже не говорю про щоденні обстріли, міни, які тисячами вже валяються у Донецьку і калічать людей. Життя погіршилося просто колосально, і люди дійсно виїжджають звідти", — констатує Гармаш.

Він також зазначає, що в органах окупаційної влади майже не залишилося місцевих, так званого "главу" Пушиліна Москва тримає лише як символ нібито самостійності "ДНР", хоча і не довіряє йому.

"Його "адміністрацію" так звану практично повністю становлять представники РФ, вони формують його графік, у кожному "міністерстві" сидить росіянин. Місцевих відсунули фактично від фінансових потоків... Пушилін надуває щоки і вдає, що він чимось керує. Будь-який донеччанин уже, напевно, розуміє, що ніхто там із місцевих нічим не керує, якщо 8 років вони ще намагалися щось там ділити і керувати, скажімо, хоча б у цивільних питаннях, коли росіяни курували повністю силовий блок і військовий, то сьогодні навіть від цивільних функцій місцеві відсунуті та всім керують росіяни. Ну, і крадуть", — розповів журналіст.

Читайте також: "Протестний потенціал людей зашкалює, окупаційну "владу" висміюють": правозахисник про настрої у "Л/ДНР"

Прямий ефір