Життя українців у Польщі: пошук роботи

Польща. Скриншот: kanaldom.tv

Мільйони українців отримали тимчасовий захист у Польщі, який дає широкі права: доступ до медицини, освіти та ринку праці. Знайти хорошу вакансію у цій країні цілком реально. Тут є спеціальні сайти, застосунки та компанії з працевлаштування. Також українцям допомагає польська біржа праця. Більше про життя та працевлаштування біженців у Польщі дивіться у матеріалі "Ранку Вдома".

Близько півтора мільйона громадян України отримали у Польщі  PESEL та працевлаштувались. Знайти хорошу вакансію реально і зараз. Є спеціальні сайти, застосунки та компанії з працевлаштування.

"Застосунок "Є праця" найпопулярніший. Україномовна версія сервісу налічує понад 25 тисяч вакансій, а польською мовою — майже 75 тисяч вакансій. Є сервіс "Зелена лінія", який дозволяє безплатно перекласти резюме польською мовою", — розповіла кураторка проєкту UAPL.INFO Мар'яна Лещишин.

Також українці в Польщі можуть зареєструватися на біржі праці. Там фахівці допомагають із резюме і підшукують відповідні вакансії.

Високий рівень польської мови дозволяє знайти кращу роботу, зазначають фахівці на ринку праці. Проте українців часто готові брати із мінімальним знанням мови. До того ж в Польщі брак робітників. Від цього страждає сфера обслуговування, будівництво та медицина.  

Поляки готові працевлаштовувати наші висококваліфіковані кадри. Утім, тре підтвердити диплом.

"У медиків там окрема процедура. Якщо брати загальну картину, то єдине, що потрібно — це подати заяву з проханням визнати диплом. Оригінал, копія диплома, а також переклад присяжного перекладача. Процес тривалий, процедура перекладу платна. Часто держава компенсує витрати на перекладача. Потрібно зареєструватись у польському центрі зайнятості й подати відповідну заяву для того, щоб відбулась компенсація цих коштів", — пояснила Мар'яна Лещишин.

Найважливіше під час оформлення на роботу — контракт. Його радять уважно прочитати. Таким чином українці убезпечать себе від майбутніх можливих проблем.

"Обов'язково проговорювати всі моменти, читати документи, які підписуєте. Якщо не маєте перекладача чи не знаєте добре мову, то є "Український дім" у Варшаві, є перекладачі в інших містах, які допомагають безоплатно. Є дуже багато волонтерів, які погоджуються допомогти українцям", — резюмувала Мар'яна Лещишин.

Зараз тільки 20 % від усіх компаній у Польщі мають у штаті українців. Найбільше готові допомогти з працевлаштуванням великі фірми.

Ще про життя українців в інших країнах:

Медіа-партнери
Прямий ефір