Украина наш дом

Жителів Донеччини вивозитимуть до 13 областей — оприлюднено розпорядження щодо обов’язкової евакуації

Евакуація з Донецької області. Фото: dn.dsns.gov.ua

Під час обов’язкової евакуації жителів Донецької області будуть вивозити до безпечних районів 13 областей. Про це йдеться у відповідному розпорядженні Кабінету міністрів України, оприлюдненому на "Урядовому порталі", інформує "Дом".

Повна назва документа — розпорядження КМУ від 02 серпня 2022 р. № 679-р "Про проведення обов’язкової евакуації населення Донецької області".

"Провести обов’язкову евакуацію населення Донецької області. Евакуацію здійснити у безпечні райони Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської та Чернівецької областей", — йдеться у документі.

Організувати та провести евакуацію жителів доручено головам обласних державних адміністрацій (начальникам обласних військових адміністрацій) разом із Міністерством оборони, Міністерством розвитку громад та територій, Міністерством інфраструктури, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Державною службою з надзвичайних ситуацій та за участі Служби безпеки, акціонерного товариства "Укрзалізниця".

Процес евакуації має бути організований відповідно до Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою КМУ від 30 жовтня 2013 р. № 841 (Офіційний вісник України, 2013 р., № 92, ст. 3386).

У Мінреінтеграції сьогодні, 3 серпня, оприлюднили інфографіки з інформацією для жителів регіону щодо евакуації:

Читайте також: Обов’язкова евакуація з Донецької області: що чекає на тих, хто відмовиться, сказав Кириленко

Нагадаємо, рішенням Кабміну створено координаційний штаб щодо евакуації з Донеччини, який очолила Ірина Верещук. До нього увійшли представники міністерств, силових відомств та ОВА.

Раніше начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив про організацію наступного етапу евакуації й заявив, що влада "має діяти жорстко, щоби досягти результату".

Читайте також: Обов’язкова евакуація з Донецької області — у Мінреінтеграції надали алгоритм для жителів

Прямий ефір