Жителі села Ніжиловичі показали, як відновили гімназію після прямого влучення ракети

Ніжиловицька гімназія. Фото: kanaldom.tv

Попри масові ракетні атаки росіян, навчання в Україні триває в онлайн-форматі. За період повномасштабного вторгнення окупанти зруйнували майже 300 освітніх закладів, а ще понад 2500 пошкодили. Наразі школи вже починають відновлювати своїми силами. Про те, як відбудовують гімназію в селі Ніжиловичі Київської області, розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

"Було пошкоджено близько 500 квадратних метрів даху, пряме влучання у стіну. Пошкоджена вся парова система. Від ударної хвилі повибивало всі двері та вікна", — каже староста села Юрій Недашківський.

Завдяки місцевій владі та волонтерам освітній заклад відновили: покрівлю замінили, стіну реставрували, встановили металопластикові вікна та відремонтували систему опалення. Внутрішні роботи наближаються до завершення. Педагогічний колектив продовжує тримати освітній фронт і щодня після занять поспішає на робоче місце, аби швидше привести до ладу гімназію та зробити її ще кращою, ніж була до війни. 

Наталія Ткаченко працює в школі вчителькою зарубіжної літератури 15 років. Каже, коли вперше побачила заклад після ворожої атаки, не могла стримати сліз. Хотілося якось прикрасити гімназію, довго думали з донькою, що намалювати на одній зі стін школи. Вибрали песика Патрона. Малювали вісім годин. Песик вийшов позитивний і патріотичний. Наразі учні пані Наталії бачили лише фото Патрона. Вона сподівається, що коли діти прийдуть до школи і побачать малюнок наживо, будуть вражені ще більше.

"Нас надихнула також перемога на Євробаченні. Ще ми намалювали "Мрію". Наш девіз — "До нових мрій", щоб діти теж виростали патріотами, берегли наш заклад, нашу країну і мріяли", — говорить Наталія Ткаченко.

Учні вже прагнуть повернутися до очної форми навчання, аби спілкуватися одне з одним та проводити більше часу в колективі, розповідають освітяни. Вони сумують за друзями і вчителями.

Війна в Україні триває і ворог підступно цілиться в мирних жителів та об'єкти інфраструктури. Тож основне завдання місцевої влади — не лише відновити зруйновані заклади, а й подбати про безпеку громадян. Із метою відновлення освітнього процесу силами сільської громади в гімназії побудували спеціальне укриття. Є місця для сидіння, ліжечка для відпочинку дітей із садочку, кабінет медсестри. Закуплені необхідні медикаменти, підведена вода та каналізація. Укриття навіть не нагадує бомбосховище, а радше якусь велику залу. 

У Ніжиловецькій гімназії навчаються 71 учні та 21 вихованець дитячого садочка. Працюють 15 учителів, два вихователі та 13 осіб обслуговуючого персоналу. Здебільшого всі педагоги самі колись навчалися у цій школі, тому вона для них давно стала другою домівкою.

Читайте також: Де жили українські письменники: інтерактивна мапа Києва

Медіа-партнери
Прямий ефір