Жителі сіл на лінії дотику — волонтери "Лікарів без кордонів": чим допомагають та їхні історії (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

Людям, які живуть на лінії дотику, допомагають волонтери організації "Лікарі без кордонів" (Médecins Sans Frontières/MSF). Привезти ліки, купити продукти, допомогти з оплатою комуналки та просто поговорити. Із початком бойових дій на Донбасі колишні викладачі та фермери стали волонтерами гуманітарної медичної організації. І тепер під їхньою опікою жителі 18 населених пунктів, повідомляє "Дом".

Селище Кам'янка у Донецькій області — одне з пів сотні населених пунктів уздовж лінії дотику. До 2014 року у ньому проживало 300 жителів. Багато хто з них працював у нині окупованому Донецьку. Дістатися автобусом до обласного міста вистачало 15 хвилин. Там була і лікарня, і магазини. Вперше під активний обстріл незаконних збройних формувань (НЗФ) селище потрапило у 2016 році. Жителі почали їхати.

"2016 року були сильні обстріли. У нас за 15 хвилин 22 будинки постраждали. У мій будинок потрапило два снаряди", — згадує місцева жителька Наталія Шевельова.

Нині у Кам'янці лише 80 жителів. Наталя Шевельова одна з них. До початку бойових дій працювала викладачем у місцевій школі, а у вільний час допомагала односельцям. Комусь заповнювала платіжки за комуналку, комусь приносила продукти. Кілька років тому жінка дізналася про гуманітарну організацію "Лікарі без кордонів". Медики надавали допомогу жителям селища. Наталя вирішила приєднатися.

"До наших сімейних лікарів 30 км від селища, до фахівців вузьких — порядку десь 60-50 км і всі ці перевезення здійснюємо ми з чоловіком", — говорить вона.

Ось уже рік як подружжя стало волонтерами. За місяць можуть відвезти 20 односельців на приймання до лікаря до лікарні, а для людей з інвалідністю отримують ліки за рецептами. Багато жителів села, каже Наталя, потребують і психологічної підтримки.

"У зоні бойових дій у всіх здоров'я дуже похитнулося і здебільшого молоді все повиїжджали, а залишилися люди пенсійного віку", — розповіла волонтерка.

Отримувати двічі на місяць ліки за рецептом для своїх близьких необхідно Надії Кулішенко. Проїхати треба 60 км. Свого транспорту у сім'ї немає, автобуси не ходять.

"Транспорту немає, магазинів немає, як би важко. Нас дуже рятують "Лікарі без кордонів", дякую їм усім велике", — сказала жителька Кам'янки.

Витрати на бензин беруть на себе "Лікарі без кордонів". Крім того, навчають волонтерів основ медицини. Усі вони повинні вміти розпізнати перші ознаки тяжких захворювань та вчасно відвезти підопічного до лікарні.

"Наші активісти абсолютно різні всі люди, є пенсіонери, але вони все одно активні, є дідусь, літній чоловік, йому близько 70 років, і він, я б не сказала, що йому стільки років, він їздить на рівні з молодшими людьми. Є колишні педагоги, які вже не працюють, бо ніде там працювати у цих селах", — розповіла соціальна працівниця гуманітарної медичної організації "Лікарі без кордонів" Наталія Хацько.

Під опікою "Лікарів без кордонів" у Донецькій області близько 30 волонтерів. Усі вони — жителі 18 населених пунктів уздовж лінії дотику.

Читайте також: Підсумки 5 грудня: нагороди — волонтерам, підтримка України світовою спільнотою та СOVID-вакцинація дітей (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, сьогодні, 5 грудня, — Міжнародний день волонтера. За даними ООН, таких людей у ​​світі понад 100 млн. Не відстає у волонтерському русі й Україна. Допомога дітям, медикам, тяжкохворим, літнім і, звичайно, українській армії — усім цим безоплатно займаються і сотні організацій, і окремі меценати. 12 волонтерів отримали нагороди від президента України Володимира Зеленського.

Медіа-партнери
Прямий ефір