Жителі РФ біднішають — цифри та прогнози (ВІДЕО)

У Москві. Фото: headtopics.com

До кінця року Росію можуть залишити понад 15 тис. доларових мільйонерів. Таку цифру наводить аналітична агенція Henley&Partners у дослідженні глобальної економічної міграції. Російським бізнесменам на четвертий місяць повномасштабної війни РФ в Україні стало некомфортно вести діяльність на батьківщині. Ті ж, хто не може собі дозволити дорогий переїзд за кордон, готуються до дії західних санкцій, інформує "Дом".

Негативне зростання економіки, збитки від санкцій для Євросоюзу — як тільки не намагаються пояснити у Кремлі ситуацію з російською економікою. Реальність показують цифри: за даними економістів, після початку повномасштабної війни з Україною росіяни почали біднішати.

"Є реальні вже показники, які зараз опублікував Росстат за перший квартал 2022 року. Тобто після початку бойових дій, але при цьому це ще, скажімо так, не межа. Цей показник — кількість бідних у Росії — збільшився з 12,7 млн ​​до 20,9 млн, тобто на 69%. Є ще безробітні. Кількість безробітних також збільшується. Оскільки це все почалося в березні, то у статистику першого кварталу це не потрапило, цю статистику ми побачимо за результатами другого кварталу", — коментує директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

На 17% знизився попит росіян на непродовольчі товари. Це, на думку експертів, яскравий приклад того, що люди почали заощаджувати на всьому, окрім їжі. Аби стримати ціни на продукти, в Росії вирішили знизити вимоги до виробників. Це, можливо, дасть шанс людям купувати як раніше, але якість буде відповідною. Уже до кінця серпня економісти прогнозують чергову кризу на ринку праці.

"От тоді будуть масові зупинки переробних підприємств, а це може зайняти близько 20-30% за кількістю зайнятого населення в окремих регіонах. Значить, їх або звільнятимуть, або переводитимуть на низькооплачувану роботу, або, наприклад, якщо це фахівці, які мають попит за кордоном, то вони починають їхати. За оцінками, знову ж таки, Росстату, за період від початку війни з Росії вже поїхали 4 млн громадян", — говорить Несходовський.

Ті, хто виїхати не зможе, мають звикнути до нової реальності.

"Північна Корея тримається вже десятки років. Люди їдять тарілку рису. Але ж країна тримається? Тримається. Тому на цей момент ми не говоримо про те, що Росія близька до свого розпаду тощо. Економіка падає, люди житимуть гірше. Так, це все буде, але це не означає колапс країни", — вважає інвестиційний банкір Сергій Фурса.

У Москві думають про таргетування національної валюти, тобто про переведення керування курсом у ручний режим. Таке вже було у період перед розпадом СРСР.

"Зараз росіяни сильно переймаються щодо того, що їх курс рубля зміцнився, і вони цілеспрямовано послаблюватимуть рубль до рівня 70-75 руб. за дол. У них зараз величезні проблеми з бюджетом. Крім того, що економіка падає, так ще й експортні доходи умовно менше коштують у рублях, тому що якщо у вас рубль зміцнився, то експорт — у доларах. Залишилася ціна та ж або зросте, але це менше в рублях, ніж було до цього. Внаслідок, щоб боротися з дефіцитом бюджету, який у Росії раптово виник, їм вигідно послаблювати рубль", — пояснює Фурса.

Намагаючись утримати ситуацію на одному напрямку, у Росії не можуть впоратися з проблемами на іншому: йдеться про працевлаштування. Іноземні компанії у РФ побічно чи безпосередньо забезпечували роботою до 8 млн людей. За даними російського аналітичного Центру стратегічних розробок, щонайменше 2 млн з них залишаться без роботи, якщо Росія продовжить війну з Україною.

Читайте також: "Для найбідніших життя не зміниться": як війна РФ проти України впливає на доходи росіян, пояснив експерт

Прямий ефір