Украина наш дом

Жителів ОРДЛО не штрафуватимуть за виїзд через РФ — Зеленський підписав закон (ВІДЕО)

Пересечение КПВВ на Донбассе. Фото: dpsu.gov.ua

Мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) не штрафуватимуть за порушення порядку перетину лінії дотику та кордону. Закон підписав президент України Володимир Зеленський, інформує "Дом".

В документі йдеться про тих, хто змушений порушувати порядок в'їзду-виїзду на тимчасово окуповані території, оскільки незаконні збройні формування (НЗФ) вже понад рік блокують роботу майже всіх контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ) під приводом карантину. Обставини, за яких порушнику не випишуть штраф, — це повернення додому, возз'єднання сім'ї, хвороба або смерть родича та інші значущі причини.

Діятиме послаблення до кінця карантину або поки КПВВ не запрацюють в нормальному режимі. Розмір штрафу за порушення порядку в'їзду-виїзду — від 1,7 тис. до 5,1 тис. грн.

Як зазначає пресслужба Офісу президента, адміністративні стягнення не будуть застосовуватися щодо українців, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Читайте також: Про закони, які полегшують життя переселенцям і жителям ОРДЛО та Криму, розповів Умєров

Нагадаємо, Верховна Рада України 29 червня підтримала за основу та в цілому законопроєкт, який передбачає скасування адміністративних штрафів для жителів ОРДЛО, які вимушено перетинають українсько-російський кордон, щоб потрапити на підконтрольну українському уряду територію.

Читайте також: Скасування штрафів для жителів ОРДЛО за виїзд через РФ — що зміниться: "5 вопросов на злобу дня" з Людмилою Буймістер

Прямий ефір