Житло для переселенців та підтримка бізнесу: 8 млрд на проєкти становила міжнародна допомога Донбасу

Ростислав Замлинский. Фото: minre.gov.ua

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України порахувало усі проєкти, які впроваджено коштом міжнародної технічної допомоги Україні для подолання наслідків збройної агресії Росії на Донбасі. Загальна сума становитиме 8 млрд грн. Про це повідомив перший заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ростислав Замлинський під час форуму "Внутрішнє переміщення в України: розробка тривалих рішень", інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу відомства.

"Майже 8 мільярдів гривень — це сумарна вартість усіх цих проєктів, які були реалізовані від 2016 року, реалізуються зараз, або будуть завершені до 2025 року. Це дуже суттєво, це майже в 10 разів більше, ніж бюджет міністерства на поточний рік. Ми дякуємо нашим партнерам за постійну підтримку в контексті подолання наслідків збройної агресії РФ. Сподіваємося, що разом із вами ми перейдемо від гуманітарних до розвиткових проєктів, які б створювали більше можливостей для наших ВПО та громадян, які проживають на ТОТ та поблизу лінії дотику, аби вони відчували себе комфортно та захищено", — сказав він.

За інформацією заступника міністра, йдеться зокрема про проєкти з ремонту чи капітального ремонту житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які реалізуються за фінансування уряду Німеччини.

Також це проєкти зі спорудження житла, що реалізовуються Міжнародною організацією з міграції (МОМ).

Та проєкт уряду США через USAID для підтримки мікро- та малого підприємництва на сході України.

Замлинський наголосив, що ця сума не враховує кредитні проєкти, які реалізуються через міжнародні фінансові організації. Наприклад, проєкт у співпраці з урядом Франції для модернізації системи водопостачання у Маріуполі Донецької області та Попасній Луганської області. А також спільний проєкт зі Світовим банком для розбудови дорожньої інфраструктури і розвитку аграрного сектору на Луганщині.

Читайте також: Нову стратегію інтеграції переселенців розробили в Україні — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, що в Україні 80 тис. переселенців донині не мають свого житла та потребують допомоги. На рік країна може забезпечити житлом близько тисячі сімей ВПО, але цього недостатньо для того, щоб швидко закрити потреби всіх. Список можливостей розширюється. Тисячу квартир для переселенців побудують завдяки двом проєктам міжнародної співпраці — з Туреччиною та МОМ.

Прямий ефір