Украина наш дом

Жертви бойових дій на Донбасі та руйнування — кількість у 2021 році назвали в ОБСЄ

ОБСЕ. Фото: osce.org

Від початку 2021 року жертвами бойових дій на Донбасі стали 84 мирних жителів. З них 15 осіб загинули, 69 — отримали поранення. Про це йдеться у звіті Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ, інформує "Дом".

Так, за останні два тижні (в період із 1 до 14 листопада) спостерігачі підтвердили інформацію про трьох жертв серед цивільного населення.

"Усі дістали поранення внаслідок обстрілу. Отже, загальна кількість підтверджених жертв серед цивільного населення від початку 2021 року досягла 84 осіб (15 загиблих та 69 поранених)", — йдеться у звіті.

Крім цього, Місія уточнила інформацію про пошкодження 26 цивільних об’єктів з обох боків лінії зіткнення в Донецькій та Луганській областях.

"Загалом від початку 2021 року СММ підтвердила інформацію про пошкодження 168 цивільних об’єктів й об’єктів інфраструктури", — повідомили в СММ ОБСЄ.

Також у цей період СММ відзначила збільшення кількості порушень режиму припинення вогню. Було зафіксовано 7 839 порушень супроти 5 523 за попередній двотижневий період.

Читайте також: Ситуація на Донбасі — чи чекати на ескалацію: "5 вопросов" із Олегом Ждановим

Нагадаємо, раніше спеціальний представник чинного голови ОБСЄ в Україні посол Мікко Кіннунен заявив, що ситуація на лінії зіткнення на Донбасі вкрай нестабільна. Він наголосив, що останнім часом представники незаконних збройних формувань (НЗФ) перешкоджають роботі членів місії, а кількість порушень режиму припинення вогню на день суттєво зросла.

Прямий ефір