Украина наш дом

Жінки все частіше стають жертвами репресій в окупованому Криму (ВІДЕО)

В оккупированном Крыму. Скриншот видео: kanaldom.tv

У тимчасово окупованому Росією Криму майже в 5 разів у 2021 році зросла кількість арештів кримських татар. Це статистика в порівнянні з минулим роком. Жертвами репресій все частіше стають жінки, зазначають в Організації Об'єднаних Націй (ООН), повідомляє "Дом".

Наразі кількість політв'язнів й переслідуваних в окупованому Криму досягло 230 осіб. 162 з них — кримські татари. Це дані Кримськотатарського ресурсного центру (КРЦ). Все частіше жертвами переслідувань стають жінки. На сьогодні 64 дружини, 119 матерів і 98 дочок залишилися без чоловічої підтримки в сім'ях. Всі вони — родички політв'язнів.

"Однією з найважливіших болючих категорій є обшуки. Уже цифра йде не на десятки, а на сотні і навіть тисячі. І серед значної кількості цих обшуків, проведених в будинках кримських татар, проукраїнські налаштованих громадян, 18 обшуків мали місце в будинках жінок", — розповіла менеджерка КРЦ Зарема Барієва.

На цей момент щодо родичок політв'язнів відкрито 21 адміністративне провадження.

"На сьогодні, за даними КРЦ, 52 людини перебувають у СІЗО і 63 засуджено. Загальна кількість — це 115 осіб. Три з 63 засуджених — представниці жіночої статі", — повідомила Зарема Барієва.

Відомо про 4 випадки насильницького зникнення жінок і про 13 загиблих. Крім того, зафіксовано два випадки тиску на жінок-адвокаток.

"Вони не здаються і вони прагнуть аби їхні права були захищені. І дійсно ці механізми вони існують. Насамперед це Комітет ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок, який утворений факультативним протоколом, який покликаний захищати та відновлювати ті права, які були порушені", — розповіла менеджерка КРЦ Людмила Коротких.

Розробити стратегію деокупації Криму та звільнити політв'язнів покликана Кримська платформа. 23 серпня 46 країн-учасниць підписали спільну декларацію, в якій не визнають окупацію Криму, а також підтримують санкційний тиск на Росію.

Під час візиту президента України Володимира Зеленського до США, українська делегація передала Адміністрації Джо Байдена список незаконно утримуваних в окупованому Криму та в ОРДЛО українців. У ньому — 450 імен. Зеленський сподівається на сприяння американського лідера щодо їхнього звільнення.

Читайте також: Чи зможе Байден допомогти звільнити українців, яких утримують в ОРДЛО та Криму — думка експертки

Як повідомлялося раніше, в окупованому Криму матері політв'язнів Зуре Емірусеінова, Зеліха Абхаірова і Еміне Абдулганієва віддали гроші, призначені так званим "судом" за поодинокі пікети. Оплатили "штраф" у 25 тис. руб. 10-рублевими монетами. Збирали гроші всім народом. У листопаді 2020 року трьох кримських татар "засудили" на терміни від 12 до 17 років ув'язнення за звинуваченням у тероризмі.

Читайте також: Підсумки 3 вересня: борг за окупацію Криму, цифрова Україна та історичне "золото" на Паралімпіаді (ВІДЕО)

Прямий ефір