Украина наш дом

Бажано в Гаазі: чому РФ боїться "Кримської платформи" — думка російського адвоката

Микола Полозов. Фото: radiosvoboda.org

Діалог України та Росії в межах саміту "Кримської платформи" недоцільний, оскільки спочатку Кремль повинен відповісти за антиукраїнську політику та окупацію частини українських територій. Таку думку в програмі "На самом деле" телеканалу "Дом" висловив російський адвокат Микола Полозов.

"Я вважаю, що ті посадові особи Російської Федерації, які ухвалювали рішення про окупацію Криму та агресію щодо України, повинні бути присутніми, але на лаві підсудних у міжнародному трибуналі. Бажано в Гаазі. Запрошувати їх на саміт "Кримської платформи" — абсолютно недоцільно. І це абсолютно деструктивно — навіщо запрошувати грабіжника до себе за стіл, якщо він не повернув награбоване? Моє ставлення до подібної перспективи негативне", — акцентував адвокат.

"Кримська платформа" стала серйозним приводом для занепокоєння Кремля, оскільки напрацювання саміту, про які вже відомо, можуть зламати політику Російської Федерації щодо окупованих територій України.

"Російська Федерація — це держава-окупант. Російську Федерацію влаштувало б, аби Україна нічого не робила для того, щоб повернути наш прапор до Криму. Але, безумовно, Російська Федерація цього не дочекається. І, звичайно, "Кримська платформа" Російську Федерацію турбує. Це факт. Турбує політиків, турбує експертну спільноту. Ми знаємо про те, наскільки аналітики серйозно працюють над цим питанням", — уточнив Полозов.

Адвокат доповнив, що, крім міжнародного саміту щодо Криму, Москву турбують також ухвалення Україною закону про корінні народи та Стратегії деокупації та реінтеграції Криму.

"Російську Федерацію схвилювало й стурбувало ухвалення Україною в березні цього року Стратегії деокупації та реінтеграції Автономної Республіки Крим і міста Севастополя. Також Російську Федерацію дуже схвилювало ухвалення закону "Про корінні народи України", по суті, безпрецедентний рівень уваги до закону іншої держави, власне кажучи, з вуст глави держави-окупанта й Держдуми РФ", — продовжив Полозов.

Незважаючи на протидію Кремля, Україна не відмовиться від своїх територій, окупованих Росією, акцентував він.

"І розуміючи, наскільки зараз Україна дійсно збирає навколо себе міжнародну підтримку саме у контексті теми деокупації Криму, — безумовно, Російську Федерацію це не може не турбувати. Але ще раз: Російська Федерація ніколи не дочекається, щоб Україна не працювала щодо Криму. Цього не буде ніколи", — підсумував Полозов.

Повна версія інтерв’ю: Не кликати грабіжника за стіл: про діалог із РФ у рамках "Кримської платформи" говоримо з адвокатом Миколою Полозовим

Нагадаємо, перший міжнародний саміт "Кримської платформи" відбудеться в Києві 23 серпня цього року.

Читайте також: Людський вимір "Кримської платформи": інтерв'ю з представником президента в АРК Антоном Кориневичем

Прямий ефір