Чи буде в Україні новий локдаун: "5 вопросов на злобу дня" з Олегом Немчіновим

Олег Немчинов. Фото: slovoidilo.ua

В Україні коронавірус продовжує набирати обертів. Київ і 10 областей — в "червоній" зоні, а кількість нових хворих майже кожного дня перевищує 10 тис.

Як держава реагуватиме на новий сплеск захворюваності й чи варто очікувати на введення нового локдауну — розповів міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов в програмі "5 вопросов на злобу дня" телеканалу "Дом".

Ведучий — Олег Борисов.

— Чи будуть в Україні штрафувати людей, які не носять маски або носять їх неправильно?

— Так, таких людей мають штрафувати. 24 березня, на позачерговому засіданні Кабінету міністрів України, було проголосовано зміну, згідно з якою в "червоних" зонах маски мають носити на зупинках громадського транспорту та в інших громадських місцях, наприклад, в підземних переходах. Що стосується громадського транспорту, то незалежно від карантинної зони всі громадяни та водій повинні бути в масках.

— Що потрібно знати людям, чиє місто або область потрапили в "червону" зону?

— Насамперед, потрібно робити так, щоб наші міста не потрапляли в "червону" зону. А для цього потрібно дотримуватися соціальної дистанції, намагатися не перебувати в місцях масового скупчення людей.

Якщо ми говоримо про обмеження, то вони такі ж, як були під час карантину на зимові свята. Це обмеження на роботу громадського транспорту, які змінюються в залежності від міста. Це закриття непродовольчих магазинів. Це обмеження на роботу культурної сфери, наприклад, кінотеатрів, концертів та інших заходів.

— Медики прогнозують до 25 тис. інфікованих на добу. Чи планує Кабінет міністрів посилити карантин?

— Ми зараз не обговорюємо загальнонаціональні карантинні обмеження. Ми діємо в режимі обмежень в певних регіонах. Більше того, ми дали можливість територіальним громадам самостійно вводити обмеження на випередження, не чекаючи на рішення щодо конкретних областей. Наше головне завдання — максимально донести до громадян необхідність саморегуляції, без репресивних заходів, які б призводили до обмежень громадянських свобод.

— Через карантин почали страйкувати водії маршруток. Кабінет міністрів готує план допомоги приватним перевізникам?

— Я не готовий говорити про звернення до Кабміну. Я, чесно кажучи, не пригадую таких. Я знаю, що транспортні тарифи в містах — це пріоритет місцевих рад. Знаю, що у Львові був компроміс між перевізниками та міською владою. Вони домовилися про підвищення вартості. Думаю, що так само і в інших регіонах можна врегулювати такі процедури. У нас немає державного транспорту в містах. Тому, я думаю, що в даному випадку це точно питання місцевої влади.

— Також з'явилася інформація про те, що Індія нібито обмежить майбутні поставки вакцини CoviShield в Україну. Можете ви підтвердити або спростувати цю інформацію?

— Мені така інформація невідома. Я знаю, що в світі, не тільки в Індії, а й в інших країнах-виробниках вакцини, діє своєрідний вакцинний націоналізм. Країни насамперед задовольняють свої внутрішні потреби, а потім вже здійснюють експортні поставки. Але про той факт, що ви озвучили, мені особисто невідомо.

— Що відомо про поставки вакцини Pfizer в Україну?

— Ми чекаємо підписання президентом закону, який був проголосований у Верховній Раді, і який робить такі поставки можливими. Після цього Кабмін окремою своєю постановою врегулює дані процедури. Я думаю, що можливість для поставки Pfizer в Україну буде відкрита.

Прямий ефір