Украина наш дом

Зеленський у Вашингтоні посилив економічні позиції України, — Устенко

Владимир Зеленский и Джо Байден. Фото: president.gov.ua

Успіх офіційного візиту президента України Володимира Зеленського до США підтверджують домовленості, досягнуті впродовж поїздки. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" заявив радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

"Те, що цікавить усіх нас, — економіка. Цілком очевидно, що кожна зустріч президента була пронизана питаннями, пов'язаними з економікою, з можливістю посилення наших економічних позицій, починаючи від зустрічей з бізнесом, які проводив президент у Вашингтоні перед зустріччю з президентом Байденом, і після Вашингтона, виступаючи у Стенфордському університеті, у Сан-Франциско та Лос-Анджелесі", — зазначив Устенко.

За словами радника президента, вже найближчим часом можна очікувати позитивних змін, зокрема для бізнесу в Україні.

"Те, що почне працювати моментально, — ці 3 млрд дол., кредитна лінія, відкрита від американського Ексімбанку для підприємців — і з США, які роблять бізнес в Україні, й українських підприємців, які працюють зі своїми американськими партнерами. Ідеться передусім про високотехнологічну продукцію, в якій так зацікавлені ми тут в Україні. Наприклад, якщо ви підприємець, який потребує покупки нових верстатів, нового обладнання, він може закупити це у Штатах. Ця тримільярдна лінія означає, що під нульовий майже відсоток можна буде отримувати товарний кредит, фактично безкоштовний. Це дасть нам змогу посилити нашу технологічну присутність у різних галузях нашої промисловості", — пояснив Устенко.

Крім того, радник Зеленського прогнозував відкриття кредитних ліній для "Укроборонпрому".

"Те, що однозначно позитивно, — кредитні лінії, які, ймовірніше, будуть відкриті зараз і для "Укроборонпрому". Крім усього іншого, там ідеться і про пряму допомогу для "Укроборонпрому". Буквально нещодавно Офіс президента офіційно повідомив, що підписано відповідні домовленості з "Укроборонпромом"", — продовжив Устенко.

Чекає на Україну прогрес і в аграрному секторі, який виведе Україну на якісно новий рівень на аграрному ринку, доповнив радник глави держави.

"Більш ніж значуща для нас подія — це питання, пов'язані з іригацією та зрошенням. Велика програма підписана з Міжнародною фінансовою корпорацією... А це дає змогу не просто посилити нашу присутність на ринку аграрної продукції, а й перейти на якісно новий рівень. Тому що іригація для таких областей, як Одеська, Херсонська, може більш ніж значимо впливати на розвиток усього цього сектора економіки", — наголосив Устенко.

Позитивною радник назвав також угоду про можливість підтримки ініціативи президента "Велике будівництво" в Україні.

"Позитивна угода — про можливість підтримки "Великого будівництва" в Україні. Є програма, яка активно посилюватиме цей напрям. Ідеться передусім про будівництво нових лікарень, про розвиток медичного сектора. Адже президентська програма містить питання, пов'язані з громадською охороною здоров'я, саме із будівництвом", — уточнив Устенко.

Повна версія інтерв’ю: Безпека, інвестиції, бізнес: візит президента України до США обговорюємо з Олегом Устенком

Нагадаємо, що у Білому домі 1 вересня відбулися перемовини президента США Джо Байдена з українським лідером Володимиром Зеленським. Також 1 вересня було оприлюднено Спільну заяву про стратегічне партнерство України та США. У ній ідеться, що обидві держави мають намір продовжувати залучати Росію до відповідальності за системні порушення, що тривають на тимчасово окупованих територіях України, та домагатися звільнення політв'язнів і заручників, яких утримують на цих територіях. Загалом спільна заява складається з п'яти пунктів.

Читайте також: Україна зробила прорив в цифровій сфері, — Зеленський в США закликав провідних інвесторів до співпраці (ВІДЕО)

Прямий ефір