Збір урожаю-2022 та робота "зернового коридору" — подробиці (ВІДЕО)

Судна зі збіжжям. Фото: Мінінфраструктури/FFacebook

Пшениця, ячна крупа, ріпак — ангари однієї з одеських агрофірм переповнені зібраним цьогорічним урожаєм. Загалом в Україні вже зібрали 20,8 млн тонн зерна нового врожаю, інформує "Дом".

Зібране зерно спеціально просушують від зайвої вологи. Це перший етап перед тим, як його розсортують. До того ж як на перероблення для внутрішнього ринку та експорту, так і для заготівлі на наступну посівну.

"Пшениця поки відпочиває, скажімо так, готується до того, щоб бути перечищеною в насіння, і частину відправимо до товарної пшениці, а частину — на насіннєвий матеріал, чекати на посівну", — пояснив директор агропідприємства в Одеській області.

На цьому підприємстві працює близько 200 осіб. Агроном Володимир останніх 10 років займається підготовкою матеріалу для посівних.

Збирали врожай цього літа, незважаючи на проблеми з паливом та ризик потрапити до зони ракетних ударів, тут, у відносно спокійних умовах, кажуть агрономи. Частину техніки встигли купити до початку повномасштабного вторгнення Росії.

Власними силами працівники ремонтують і стару техніку. Більшість підприємств, які постачали запчастини для сільгосптехніки, зараз перебувають на тимчасово окупованих Росією територіях.

"Постійно щось ламається, немає такого дня, щоб щось і десь не вийшло з ладу, щоб не потрібні були якісь запчастини. Потрібно шукати, бо було дуже багато фірм у Херсоні, у Миколаєві. Дещо в когось розбомбили, десь у когось щось трапилося, хтось уже на окупованій території, та й техніку таку мало завозять", — поділився керівник фірми.

На підставі підписаної в Стамбулі зернової угоди 5 серпня з порту Одеси вийшов перший караван суден з українським зерном. На борту трьох балкерів на експорт вивезли 57 тис. тонн кукурудзи для Туреччини, Великої Британії та Ірландії.

"За дев'ять днів роботи "зернового коридору" з українських портів вийшло 12 суден, які вивезли понад 370 тис. тонн агропродукції у сім країн світу, і одне судно зайшло до порту "Чорноморськ" під навантаження", — зазначили в ДП "Адміністрація морських портів України".

Зернова угода передбачає гарантування безпечних коридорів у Чорному морі для транспортування українського врожаю. Проте ризик провокацій із боку Росії досі зберігається.

"Зараз перебуває п'ять ракетних носіїв в акваторії Чорного моря, які споряджені 40 ракетами типу "Калібр". Вони дислокуються в безпечному для себе районі, щоб ми не могли їх уразити своїм озброєнням, але тактико-технічні характеристики самого калібру свідчать про те, що навіть з такої відстані вони можуть потрапляти по всій території України", — повідомила Наталія Гуменюк, начальниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України.

У межах Стамбульської угоди Україна планує відправляти з портів Чорного моря понад сотню суден та вивезти близько 25 млн тонн зерна.

Як повідомлялося раніше, понад 370 тисяч тонн аграрної продукції експортовано з українських морських портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний" за дев'ять днів роботи "зернового коридору".

Нагадаємо, "зерновий коридор" запрацював із 1 серпня, коли перше судно з українським продовольством, а саме з 26 тис. т кукурудзи, вийшло з Одеського порту.

Прямий ефір