Заяви Порошенка про необхідність збільшити бюджет на оборону — це популізм, — Веніславський (ВІДЕО)

Федір Веніславський. Скріншот відео: kanaldom.tv

Грошей на захист безпеки України достатньо, а ті, хто стверджує зворотне, займаються популізмом. Про це сьогодні, 31 січня, у коментарі каналу "Дом" заявив народний депутат України (фракція "Слуга народу"), член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Політик наголосив, що Петро Порошенко, коли був президентом, не збільшував витрати на оборону, хоча мав усі можливості.

"Заяви Порошенка, що нібито сфера оборони потребує більш скоординованих зусиль з боку органів державної влади, вона виглядає дещо нещирою, тому що за часів свого президенства, коли в нього була відповідна більшість в парламенті, можна було не на словах, а на справі демонструвати турботу про наші збройні сили, про сектор безпеки та оборони", — сказав Веніславський.

Він порівняв суми, які виділялися на оборону за часів президента Порошенка та надаються зараз.

"Наприклад, у 2018 році, коли можна оцінювати зусилля пана Порошенка, на весь спектр безпеки та оборони було виділено біля 133 млрд грн, з яких саме на Міністерство оборони трішки більше 80 млрд грн. У 2022 році на сектор безпеки та оборони виділено понад 330 млрд грн, з яких понад 133 млрд — лише на сектор Міністерства оборони України. Будь-які заяви Петра Порошенка про те, що треба збільшувати бюджет, є нічим іншим, як політичним популізмом", — наголосив нардеп.

Веніславський також звернув увагу на те, що саме за часів Зеленського Верховна Рада проголосувала закон "Про основи національного спротиву", який визначає правові та організаційні засади національного спротиву, основи його підготовки та ведення, завдання і повноваження сил безпеки та сил оборони з питань національного спротиву. І у бюджеті на 2022 рік передбачили фінансування цієї сфери.

Читайте також: Чи вистачає грошей на тероборону, розповів Веніславський

Нагадаємо, що закон "Про основи національного спротиву" набув чинності 1 січня 2022 року. Ним передбачена організація та виконання завдань територіальної оборони, яка належить Силам територіальної оборони як складовій Збройних сил України, а безпосереднє керівництво територіальною обороною здійснюється головнокомандувачем ЗСУ через командувача Сил територіальної оборони ЗСУ.

Медіа-партнери
Прямий ефір