Украина наш дом

Завдяки завищеним цінам на газ Путін може проводити військові навчання постійно, — Самусь

Михайло Самусь. Скріншот відео: kanaldom.tv

Підвищення цін у Європі на російський газ дозволяють Кремлю використати прибутки у військових цілях, зокрема — для організації військових навчань поблизу кордонів України. Таку думку в ефірі іномовлення України UA висловив заступник директора українського Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь.

"На рівні тих цін на газ, які зараз встановлені в Європі, зокрема, за допомогою "Газпрому", Путін може собі дозволити проводити ці навчання постійно, без зупинки, здійснювати інтервенцію в Казахстан, а також проводити агресію проти України... Зараз реальна ситуація така, що Європа фінансує кремлівський режим, а він уже проводить військові вправи, зокрема у вигляді шантажу, який ми спостерігаємо з початку цього року. Коли Путіну потрібно чогось домогтися від Байдена, він проводить військові навчання біля України й каже, що він може напасти", — сказав Самусь.

Він вважає, що у зв'язку із ситуацією в Казахстані Росія концентруватиме свої війська не лише біля кордонів України, але й на центральноазіатському напрямку.

До того ж, до кордонів України стягуватимуть більше сил. Бо зараз тут зібрано близько 100 тис. особового складу Збройних сил РФ. А цього вочевидь не вистачає для проведення повномасштабної операції.

"Річ у тому, щоби комфортно почуватися для військ, які наступають, потрібно мати перевагу хоча б утричі. З урахуванням того, скільки українських військ є готовими до захисту нашої території, то російських військ у 100 тисяч явно недостатньо Росії", — пояснив Самусь.

Читайте також: Оточують Україну з трьох сторін: карту розташування військ РФ опублікувало The New York Times

Прямий ефір