Украина наш дом

Заснування Меджлісу кримськотатарського народу та вихід роману "Віднесені вітром": 30 червня в історії

30 червня 1907 року — день народження голови правління Організації українських націоналістів (ОУН) та головнокомандувача Української повстанської армії (УПА) Романа Шухевича. Про це йдеться у сюжеті програми "Ранок Вдома".

Вже у 18 років він вступив до української військової організації, а за рік став студентом Львівського політехнічного інституту. Сім років Шухевич очолював антикомуністичний рух на західноукраїнських землях та успішно протистояв радянським спецслужбам.

Загинув у селі Білогорща Львівської області. На нього полювало близько тисячі солдатів Міністерства держбезпеки — хотіли взяти живим, щоби публічно судити і стратити. Але 43-річний Шухевич не здався — важко поранений, вистрілив собі у скроню. Після його смерті всю родину Шухевича було репресовано.

У 1936 році в цей день у світ вийшов роман "Віднесені вітром". До кінця року було продано близько 1 млн. екземплярів книги. Маргарет Мітчелл працювала над книгою 10 років. 1937-го авторка отримала Пулітцерівську премію за свій роман.

Також цього дня, 30 червня 1991 року, в Сімферополі на сесії Курултаю кримських татар було сформовано національний Меджліс на чолі з Мустафою Джемілєвим. А перше засідання Меджлісу відбулося вже 6 липня.

Читайте також: Найдовше засідання ВР та день народження Кшиштофа Кесльовського: 27 червня в історії

Прямий ефір