Захистити не владу, а державу: кому вигідний держпереворот в Україні — думка політолога (ВІДЕО)

Валентин Гладких. Фото: kanaldom.tv

Можливий державний переворот в Україні дестабілізує ситуацію в країні, що може спричинити ускладнення відносин Києва з Заходом і Європою, а також — активізацію агресії з боку Росії. Тому справу має розслідувати Служба безпеки України. Таку думку в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" висловив політичний експерт Валентин Гладких.

"Думаю, що робота Служби безпеки України, як випливає із самої назви, саме і полягає в тому, щоб захищати Українську державу. Я наголошую: не українську владу, як про це люблять говорити, не окремих посадових осіб, а саме державу. Будь-яке силове втручання та спроба змінити державний устрій або функціонування державних органів не в демократично-конституційний спосіб становить серйозну загрозу для Української держави", — наголосив експерт.

Держпереворот може спричинити повномасштабний громадянський конфлікт, а також серйозно ускладнити процес надання Україні допомоги від США та ЄС.

"Це потягне за собою не те щоб ускладнення, а, я б сказав, розрив, по суті, будь-якої допомоги з боку США та Євросоюзу, які мають чіткі директиви, що вони мають взаємини лише з тією владою, яка формується внаслідок демократичних процедур. Якщо хтось думає, що можна звалити владу та прийти до влади, й ніхто не помітить, — це буде помилкою", — акцентував Гладких.

Крім того, дестабілізацією ситуації в Україні може спробувати скористатися і Росія.

"У таких умовах, я думаю, неминуче активізується РФ, яка скористається цією ситуацією нестабільності, як це було вже у 2014 році. Може не просто просунутися вглиб території України, а й узагалі зіграти на ліквідацію Української держави. Я не кажу про те, що це [неминуче] буде — я кажу, що це потенційна загроза", — уточнив політичний експерт.

Відповідно, СБУ має оперативно реагувати на заяви про подібні загрози.

"Це не та сфера, в якій можна грати за принципом "на авось". Тому я абсолютно підтримую зусилля Служби безпеки України та сподіваюся, що вони проведуть розслідування. Тому що відповідно до Кримінального процесуального кодексу України це входить саме до компетенції Служби безпеки України", — продовжив Гладких.

Тим часом підготовка держперевороту як така свідчить про те, що ініціатори такого процесу не сподіваються на прихід до влади в законний спосіб.

"Коли ті чи інші політичні суб'єкти готуються йти на силовий варіант досягнення влади, це означає, що вони мають глибоку переконаність у тому, що конституційним способом вони цю владу отримати не можуть. Тобто що їхній рівень підтримки в суспільстві є досить низьким і виграти вибори вони нездатні", — сказав експерт.

А зацікавлені в державному перевороті певні політики та фінансово-промислові групи, які виступають проти деолігархізації в Україні.

"І другий момент — хто в цьому зацікавлений. На сьогодні є дедалі більше підстав говорити про те, що в Україні складається своєрідний олігархічний консенсус. Це, на мою думку, пряма відповідь на питання, чи буде ефективним закон про деолігархізацію. Якби він був таким нікчемним, як про це люблять казати його противники, то зараз ми не спостерігали б усієї цієї істеричної атмосфери, яка створюється окремими політиками та, я думаю, фінансується окремими фінансово-промисловими групами", — резюмував Гладких.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": засідання фракції "Слуга народу", ймовірність нападу РФ та COVID-штам "омікрон"

Нагадаємо, Служба безпеки України розслідує справу щодо державного перевороту в Україні, про який заявив президент України Володимир Зеленський. Під час пресмарафону 26 листопада президент поділився з журналістами інформацією про те, що українська розвідка надала йому відомості про підготовку держперевороту, який може відбутися 1-2 грудня.

Читайте також: Сокира війни вирита: Фесенко про можливу участь Ахметова в держперевороті

Медіа-партнери
Прямий ефір