Запуск соціального транспорту на КПВВ на адмінкордоні з Кримом анонсувала Верещук

Ірина Верещук та Антон Кориневич на КПВВ "Каланчак". Фото: kanaldom.tv

На контрольних пунктах в'їзду-виїзду (КПВВ) на адмінкордоні з окупованим Кримом — "Каланчак" та "Чонгар" — українська влада планує забезпечити підвезення людей. Про це сьогодні, 22 листопада, повідомила віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук під час робочого візиту до Херсонської області, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

Верещук наголосила, що завдання, яке їй поставив президент, — зробити все, щоб людям було легше перетинати адмінкордон, оформляти документи. Для людей, які перетинають КПВВ пішки, велика проблема пройти відстань в 1 км під палючим сонцем, дощем, снігом.

"З маленькими дітками. Або людям із певними хворобами, пенсійного віку — вони змушені йти", — сказала міністерка.

Вихід із цієї ситуації — передача КПВВ "Каланчак" на баланс держпідприємству, як це сталося з КПВВ "Чонгар". Для цього буде створено дорожню карту, за якою буде передано сам КПВВ та всі інженерні мережі. Також це дозволить розв’язати питання із соціальними пасажироперевезеннями.

"Обіцяю, що це (передача на баланс, — ред.) буде зроблено до кінця року", — сказала Верещук.

Наразі поблизу КПВВ працюють приватні компанії, які надають послуги з перевезення. Автобусів, які могли б безплатно або за мінімальну оплату забезпечити перевезення людей, немає. Тому міністерство береться знайти можливості та фінансування для покупки автобусів. Передача КПВВ на баланс держпідприємству спричинить витрати, і вони закладені у бюджеті. Планується також залучити місцеву владу, яка має забезпечити вивезення твердих побутових відходів.

Поки розв'язується питання автобусного сполучення, у планах придбати чотири електромобілі, два на "Каланчак", а також два на "Чонгар" — де люди проходять відстань близько 3 км.

"Вони довозитимуть людей до "нуля", — уточнила міністерка.

Реалізація запланованого залежить від того, як швидко вдасться передати КПВВ на баланс. Це кінець 2021 року — 2022 рік.

Читайте також: Черги на КПВВ — від самого ранку: як українці з Криму та ОРДО їдуть на COVID-вакцинацію (ВІДЕО)

Нагадаємо, українська влада має намір відкрити пункти вакцинації від коронавірусу на КПВВ на адмінкордоні з окупованим Кримом — "Каланчак" та "Чонгар".

Медіа-партнери
Прямий ефір