Заборона на українську символіку в ОРДО — чим може обернутися для жителів, пояснили експерти (ВІДЕО)

Временно оккупированный Донецк. Скриншот видео: kanaldom.tv

В окремих районах Донецької області (ОРДО) окупаційна "влада" вирішила заборонити все, що пов'язано з Україною, — герб, прапор, гімн. Український паспорт, свідоцтво про народження і гривні можуть стати символом націоналізму для жителів тимчасово непідконтрольних Києву територій, повідомляє "Дом".

Заборонити хочуть тризуб, синьо-жовтий прапор і національний гімн "Ще не вмерла Україна", ідентичні сучасним українським символам.

"Це абсурдно в тому плані, що все це підіграється ніби під історичну пам'ять. Що заборону в цьому випадку вони трактують українські держави, які формувалися протягом 20 століття, як сепаратистські. І там все йде в межах "русского мира", що це ніби мало не геноцид російського народу і спрямований, зокрема проти Донбасу", — каже історик-геральдист Андрій Гречило.

Де-факто українська символіка була заборонена на тимчасово непідконтрольній Києву території частини Донбасу давно, кажуть політологи. Можливе "голосування" за так званий "законопроєкт" — ще один привід налякати населення агресивними українськими націоналістами, які не існують.

"Я думаю, що тут завдання два. По-перше, це систематичний курс Росії на те, щоб показувати неможливість повернення цих територій до України. Принаймні, на якихось раніше обговорених умовах. А по-друге, це своєрідна ідеологічна відповідь на українську декомунізацію. Наша відповідь, скажімо так, Чемберлену", — пояснив політолог Петро Олещук.

Ще одна можлива причина — бажання окупаційної влади відповісти на підготовку Україною законопроєкту "Про державну політику перехідного періоду", який зареєструють у Верховній Раді 4 серпня.

"Я хвилююся за те, що діти, які народжуються в окупації, їхні батьки отримують свідоцтво про народження законного зразка, де теж символи, які раптом потрапили під заборону. Мене хвилює, ось якщо до закону підходитимуть неформально, щоб не страждали законні документи, які і так ледве досить складно отримують", — говорить керівниця громадської організації "Донбас SOS" Віолетта Артемчук.

Охочих отримати українські документи може поменшати через страх покарання. А вже наявні можуть вилучати, кажуть експерти.

Читайте також: Підсумки 31 липня: вибух на шахті, зона лиха в Туреччині і децентралізація в Україні (ВІДЕО)

Нагадаємо, що вже цієї осені Верховна Рада може розглянути законопроєкт "Про державну політику перехідного періоду", який стосується тимчасово окупованих територій Донбасу й Криму. У Мінреінтеграціі зазначають, що це фундаментальний документ, головна мета якого — безпечна реінтеграція тимчасово непідконтрольних Україні територій. Що змінить цей законопроєкт і які його основні принципи, а також про те, які стратегічні кроки здійснює українська влада для повернення окупованих територій, розповів віцепрем'єрміністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

Медіа-партнери
Прямий ефір