Украина наш дом

Заборона на пластикові пакети: як в Україні готуються до нововведень (ВІДЕО)

Фото иллюстративное: pixabay.com

Продаж пластикових пакетів буде заборонений в усіх точках торгівлі та сфери обслуговування в Україні з 2022 року. На адаптацію до нововведень у людей і компаній є дев'ять місяців, повідомляє телеканал "Дом".

У світі кожну секунду використовується близько 160 тис. пластикових пакетів. У наш час це одне з головних джерел забруднення навколишнього середовища.

"Поліетиленові пакети не розкладаються в природі. Насправді, нікому невідомо — розклався чи ні виготовлений в середині минулого століття перший поліетиленовий пакет. Є різні оцінки, це може бути 100, 200, а хтось каже — 500 років. Ми чудово бачимо, що пластик просто лежить і накопичується", — зазначає співзасновниця екологічної громадської організації Ольга Сухопара.

Згідно зі статистикою, кожен українець використовує 500 пластикових пакетів щорічно, говорить заступник міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів Руслан Стрілець. При цьому в більшості випадків кожен пакет використовують тільки раз.

"Цей весь вплив призводить до того, що ми з вами, скажімо так, споживаємо з їжею п'ять мікрограмів пластику на тиждень. А 5 г — це вага однієї пластикової картки", — наголошує заступник міністра.

З березня 2022 року з магазинів зникнуть надтонкі й тонкі пакети. Як виняток їх можна буде використовувати тільки для упаковки риби, м'яса, сипучих продуктів, льоду. Також під заборону не потрапляють щільні пакети, які можна використовувати кілька разів.

В якості альтернативи експерти пропонують біорозкладні пакети, які, як правило, виготовляють з крохмалю або целюлози.

"На сьогодні їхня ціна вища, ніж класичного пакета, який ми з вами звикли використовувати. Але я впевнений у тому, що ті потужності з виробництва упаковки, які зараз є в Україні, вже почали перебудовуватися. З кожним днем ​​собівартість таких біорозкладних пакетів знижуватиметься, тому що з'являтиметься певна конкуренція на ринку", — говорить Руслан Стрілець.

Коли заборона почне діяти, людей за використання пластикових пакетів не штрафуватимуть — покарання торкнуться тільки бізнесу. Перший штраф — від 1700 до 3400 грн, а за повторне порушення доведеться заплатити від 3400 до 8500 грн.

Читайте також: Прибирання парків і прибережних зон провели в Києві (ФОТО, ВІДЕО)

Нагадаємо, Верховна Рада заборонила обіг і поширення пластикових пакетів.

Прямий ефір