Украина наш дом

Запорізька АЕС — це лише початок, РФ стала на шлях ядерного тероризму та шантажу, — Дунда

Олег Дунда. Скріншот відео: kanaldom.tv

Вихід Росії з договору СНО-ІІІ (Договору про контроль за ядерним озброєнням) — це продовження шляху ядерного тероризму та шантажу всього світу. Таку думку сьогодні, 10 серпня, в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA висловив народний депутат України (фракція "Слуга народу") Олег Дунда.

"Мало хто міг припустити, що в них вистачить мізків і бажання зробити повномасштабну агресію в Україні. Те, що Запорізька АЕС, — це лише початок. Більш важливим є те, що 2 дні тому Росія тимчасово вийшла з договору СНО-ІІІ зі Сполученими Штатами. Це так звана угода про контроль за ядерним озброєнням. Фактично Російська Федерація, Російська імперія, стала на шлях не тільки тероризму та шантажу, вона стала набагато гіршою, те, чого не було ніколи. Це шлях ядерного тероризму та ядерного шантажу. Тим самим погрожуючи знищити не лише Україну. Це зрозуміло, що Україну вони не бажають бачити. Але й погрожуючи знищити майже весь світ. Ми ж пам'ятаємо фразу Путіна про те, навіщо цей світ, якщо в ньому не буде Росії? Я так розумію, тієї Росії, яку бачить Путін", — сказав він.

За словами нардепа, західний світ поступово відходить від "занепокоєння" до прямої військової допомоги Україні — прийшло розуміння, що "імперія зла має бути знищена".

"Я глибоко впевнений, спілкуючись із нашими західними партнерами, вони у глибині душі всі чудово розуміють. Просто у них часто їхні дії, їхні пориви сковує страх. А раптом дадуть відповідь, а раптом ось цей ядерний шантаж, а раптом ядерна війна? Зробімо якось так, щоб нічого не сталося, і ми повернемося в 2013, 2014, 2018 рік, щоб це все забути. Але з іншого боку тішить, що з кожним днем ​​ось цей стан занепокоєння, воно потихеньку залишає західні еліти, і вони таки починають робити ті дії, які необхідні. Насамперед це постачання озброєння, за допомогою якого ми можемо відвойовувати свою незалежність", — каже Дунда.

Також нардеп поділився думкою, що російські окупанти не пустять на Запорізьку АЕС ані МАГАТЕ, ані представників Заходу.

"Навіщо їм пускати, якщо вони тимчасово розривають договір з контролю за ядерним озброєнням? Це просто загроза та шантаж, ніхто нікого не пустить. Це має налаштувати людей, налаштувати західний світ на те, що такої імперії, як Російська імперія, про що, до речі, нещодавно сказав Макрон, що це остання колоніальна імперія, існувати не повинно. Це єдиний вихід із цього замкнутого кола шантажу, тероризму, вбивства, спроб знищення народів і знищення державності інших країн. Інших варіантів немає. І я бачу, що вже західний світ потихеньку стає на ці рейки. Іншого варіанта не існує", — заявив Дунда.

Він зазначив, що Росія користується старими радянськими методичками — у своїх злочинах вона завжди звинувачує інших.

"Я не вірю в те, що вони підірвуть Запорізьку АЕС. Це насамперед вдарить по їхніх збройних силах і по населенню в Приазов'ї, і зокрема в Криму. Це буде випалена територія, яка нікому не потрібна. Тому навряд. Це просто погрози та шантаж. Найважливішим є відмова, вихід Російської Федерації, вихід із СНО-III за контролем за ядерним озброєнням. Це головне. Це, гадаю, вони вже завтра забудуть. Тим паче вони вже розпочали заходи з перепід’єднання Запорізької АЕС до енергосистеми РФ", — резюмував Олег Дунда.

Читайте також: Що відбувається на Запорізькій АЕС — можливі ризики та реакція світу (ВІДЕО)

Нагадаємо, військовий експерт Валерій Рябих заявив, що захопленням Запорізької атомної електростанції російські окупанти взяли у заручники весь світ. ЗАЕС стала інструментом шантажу президента РФ Володимира Путіна. 

Читайте такожОбстріл Запорізької АЕС — хто обслуговує станцію, як запобігти катастрофі: інтерв'ю з експерткою з ядерної безпеки Ольгою Кошарною

Прямий ефір