Закупили торф з Естонії — фермери прифронтової Станиці Луганської готуються до нового сезону

Урожай в Станице Луганской. Фото: Facebook проекта USAID

Сільськогосподарський кооператив "Овочі Станичників" у Станиці Луганській Луганської області готується до нового сезону. Фермери придбали 24 тонни торфу, який привезли автомобілем з Естонії, для потреб усіх членів кооперативу. Про це повідомляється на сторінці проєкту USAID "Економічна підтримка Східної України" у Facebook, інформує "Дом".

Так, використання торфу від перевіреного виробника дає фермерам можливість запобігти майбутнім хворобам рослин. Його використовують для вирощування розсади у горщиках.

"Використання торфу дозволяє прискорити вирощування розсади, адже у ньому збалансована кількість усіх необхідних поживних речовин, яка потрібна різним культурам. Ще кілька років тому ми купували торф не для усіх членів кооперативу. Був випадок, коли кілька людей придбали в одного з місцевих продавців перегній. Виявилося, що він містив багато гербіцидів, які вносили під пшеницю. Потім це потрапило у наші теплиці і ми витратили два роки, щоб позбутися цього, адже рослини багато хворіли та втрачали енергію", — розповіла голова кооперативу "Овочі Станичників" Маріанна Нещерет.

Для потреб кооперативу потрібно 600 мішків торфу. Наприклад, Маріанна Нещерет взимку садить насіння у 3 тис. горщиків, які наповнює торфом та піском. Каже, що 70% успіху в отриманні врожаю — правильно вирощена розсада, тож торф дуже важливий.

"Після пересадки розсади у ґрунт цей торф потрапляє до теплиць та змішується з нашим ґрунтом. Він значно полегшує його, внаслідок цього рослини краще дихають, обмін речовин відбувається краще, це сприяє росту. Це все підвалини нашого врожаю, і вони дуже важливі. Насіння помідорів швидше проростає через торф, не витрачає зайву енергію", — каже Маріанна.

Зараз кооператив щодня відвантажує помідори до мережі супермаркетів "Сім'я", а також власникам овочевих крамниць Донецької, Луганської та Харківської областей.

Як зазначається, кооператив "Овочі Станичників" нараховує 102 домогосподарства, 22 з них працюють з проєктом USAID "Економічна підтримка Східної України".

Читайте також: Чорні, жовті, рожеві помідори: два врожаї за сезон збирають у прифронтовій Станиці Луганській (ФОТО)

Нагадаємо, що проєкт USAID "Економічна підтримка Східної України" орієнтований на підтримку підприємців Донбасу — це бізнесгранти, консультації, тренінги, допомога в розробці стратегії розвитку підприємств тощо. Проєкт, зокрема, допомагає як жителям "сірої зони" на підконтрольній Україні території, так і іншим громадянам.

Прямий ефір