Закони для переселенців і жителів ОРДЛО мають політичний та міжнародний аспекти, — політолог

Антон Кучухидзе (слева). Фото: kanaldom.tv

Під час останніх пленарних засідань перед літніми канікулами парламент ухвалив низку законів, що стосуються переселенців і жителів окупованих територій, і ці ініціативи є важливими з боку політичного, гуманітарного та міжнародного аспектів. Про це у програмі "На самом деле" телеканалу "Дом" розповів міжнародний політолог Антон Кучухідзе.

Серед проголосованих документів — закон про обмеження відсотка за користування кредитами, скасування штрафів, пені та інших неустойок за ними для переселенців, закон про скасування на період карантину штрафів для жителів ОРДЛО за порушення правил перетину держкордону.

Кучухідзе акцентував, що ці та інші законодавчі ініціативні — це не лише "про межі", не тільки "про кредити" або "про штрафи". Крім наявної у них гуманітарної основи, їхня значимість ширша.

"Це також важливо з боку політичного та міжнародного аспектів", — зазначив він.

У зв'язку з цим політолог нагадав, що підтримка гуманітарних та економічних зв'язків між окупованою й підконтрольною територіями відповідає суті Мінських домовленостей.

"Відповідно, Україна показує своїм міжнародним партнерам, що ми зі свого боку виконуємо всі взяті на себе зобов'язання, які не суперечать інтересам України. Тобто це вже не розмова про кордони, лінії зіткнення, КПВВ. Це вже про економіку, гуманітарні зв'язки тощо. Тому такі закони посилюють позицію України, зокрема й на міжнародному рівні", — переконаний Кучухідзе.

На його думку, ухвалення зазначених законів спростовує меседжі Кремля про те, що Україна нібито "відмовилася" від власних громадян, які проживають в окупованому Криму та окремих районах Донецької та Луганської областей.

"Що стосується політичного аспекту. Російська Федерація у своїй пропаганді любить розповідати про те, що "Україна відмовилася від своїх людей" та інше. Такі закони саме допомагають розв'язувати й політичне завдання. Ці закони демонструють, що Україна дбає про людей, які залишилися на непідконтрольних територіях, відкриває свої двері", — уточнив Кучухідзе.

Крім того, політолог упевнений, що лояльні до України громадяни, які проживають на непідконтрольних територіях, таким чином збережуть зв'язок із рідною країною.

"Ну, і третій аспект — українська влада бореться за "уми та серця" людей, які лояльні до України, які вважають себе українцями й через трагічні обставини проживають на окупованих територіях", — сказав він.

За словами експерта, ухвалені закони допоможуть посилити позиції України на зовнішньополітичній арені.

"Тому з усіх боків — міжнародний аспект, політичний фактор, гуманітарний аспект — ці закони, звичайно ж, посилюють позиції України", — резюмував Кучухідзе.

Повна версія інтерв'ю: Реформи та політиканство: роботу Ради, дії опозиції та політику Москви обговорюємо з Антоном Кучухідзе

Прямий ефір