Украина наш дом

Законопроєкт про олігархів ухвалила Рада — подробиці

Верховная Рада. Фото: golos.com.ua

Сьогодні, 1 липня, Верховна Рада на пленарному засіданні ухвалила у першому читанні ініційований президентом законопроєкт №5599 щодо олігархів. За нього проголосували 275 народних депутатів, повідомляє кореспондент телеканалу "Дом".

Документ був ухвалений за основу з пропозицією профільного комітету — урахувати уточнення під час підготовки до другого читання. У законопроєкті передбачено визначення олігархів як "осіб, які мають значний вплив у господарському, політичному житті країни, а також контролюють основні сегменти медійного простору".

Скріншот відео: iportal.rada.gov.ua

Олігархом вважається фізична особа, яка одночасно відповідає щонайменше трьом із чотирьох умов:

  • бере участь у політичному житті;
  • має значний вплив на засоби масової інформації;
  • є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) компанії-монополіста;
  • має стан понад 1 млн прожиткових мінімумів (зараз це 2,2 млрд грн, або 83 млн дол.).

Відповідно до законопроєкту, підставою для внесення олігархів до реєстру стане рішення Ради національної безпеки та оборони (РНБО). Формувати й вести реєстр буде РНБО.

Скріншот відео: iportal.rada.gov.ua

Читайте також: Що чекає на олігархів після ухвалення закону Зеленського: "5 вопросов на злобу дня" з нардепом Євгенією Кравчук

Як повідомлялося раніше, президент Володимир Зеленський вважає, що законопроєкт про деолігархізацію є дуже важливим для країни, адже наразі олігархи використовують свої статки та вплив проти України та для власного збагачення.

Прямий ефір