Законопроєкт про правовий та соцзахист політв'язнів: ключові цілі документа назвала депутатка (ВІДЕО)

Євгенія Кравчук. Фото: sluga-narodu.com

Законопроєкт № 6104 щодо допомоги людям, які постраждали від російської агресії, — це документ, який фактично визначає статус та захист людей, що є політв'язнями. А також ідеться про захист їхніх родин. Про це в кулуарах Ради сьогодні, 30 листопада, журналістам розповіла народна депутатка, заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук, інформує "Дом".

Вона зазначила, що документ передбачає створення спеціальної комісії з цього питання, виплату грошової допомоги родичам — одноразової та щорічної, гарантії на медичну, страхову та правову допомогу. Також, за словами Кравчук, планується створення єдиного реєстру осіб, які постраждали внаслідок агресії РФ.

"Звичайно, держава допомагає цим людям. Є різні реєстри на житло, Кабмін виділяє по 100 тис. грн. Громадські організації надсилають кошти на те, щоб родини могли сплатити за послуги адвокатів. Але ми хочемо, щоб все було зафіксовано в цьому законі, щоб був єдиний реєстр і людина щороку не доводила, що її родич, на жаль, досі у полоні. Все буде автоматично", — пояснила Кравчук.

Депутатка наголосила, що в документі будуть чітко зафіксовані грошові виплати: одноразова виплата, коли людину звільняють, щорічна виплата родині людини, яку утримують у полоні на тимчасово окупованих територіях або в РФ, та разова виплата, якщо хтось потрапив у полон.

Вона нагадала, що наразі одноразова виплата колишнім полоненим становить 100 тис. грн. Але планують збільшити цю суму.

"Також чітко прописано, що держава відшкодовуватиме витрати на правову допомогу. Багато справ перебуває в судах, працюють адвокати, збирають докази. Держава в цьому також допомагатиме", — додала нардеп.

За її словами, згідно з останніми даними, у полоні в Росії та на тимчасово окупованих територіях України перебуває 450 наших громадян.

"Їх може бути й більше, адже РФ не верифікує всіх. Але список із 450 людей передавав президент Володимир Зеленський і лідеру США Джо Байдену, і на зустрічі з головою Європейської ради Шарлем Мішелем. Тобто в усі міжнародні організації передано цей список. З одного боку, це підтримка конкретних сімей, а з іншого — можливість говорити на всіх майданчиках про те, що є таке поняття як політв'язень у ХХІ столітті", — резюмувала Кравчук.

Читайте також: Список 450 українських політв'язнів передав Зеленський генсеку ООН (ВІДЕО)

Прямий ефір