Законопроєкт про перехідний період деокупації передбачає люстрацію, — експерт

Ілюстративне фото: news.24tv.ua

Проєктом закону про перехідний період під час деокупації ОРДЛО та Криму передбачено декілька категорій громадян, які мають понести відповідальність за роботу на окупаційну владу РФ. Про це сьогодні, 18 березня, під час пресконференції "Діалог заради єдності — чи готова Україна?" розповів один з авторів законопроєкту, радник віцепрем‘єрміністра — міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Богдан Чумак, передає кореспондент телеканалу "Дом".

Залежно від того, у яких структурах працювали українці на окупованих територіях, до них буде застосована відповідна політика України під час процессу очищення влади (люстрації), сказав Богдан Чумак.

"Логіка люстрації не в тому, щоб покарати усіх причетних, а саме в обмеженнях ключових винуватців у доступі до посад, на яких вони можуть вплинути на національну безпеку", — наголосив експерт.

Україна не бачить сенсу карати працівників соціального блока, зазначив він. Зокрема, люстрація не буде стосуватись рятувальників, лікарів. Проте учасникам незаконних збройних формувань (НЗФ) буде закритий доступ до органів української влади та силових структур після деокупації. Також ця категорія буде нести кримінальну відповідальність за військові злочини.  

"Відповідальність з них не будуть знімати, або амністувати їх, адже за воєнні злочини, тяжкі та особливо тяжкі злочини міжнародним правом амністія не передбачена", — заявив Богдан Чумак.

Він також розповів, що передбачає перехідний період для власників паспортів РФ після деокупації частини Донбасу та Криму.

Читайте також: Подробиці законопроєкту про перехідний період розповіли в Мінреінтеграції

Медіа-партнери
Прямий ефір