Украина наш дом

Законопроєкт про нацменшини розробляють в Україні — подробиці (ВІДЕО)

Иллюстративное фото: my.ua

В Україні триває робота над законопроєктом "Про національні меншини". Парламентарі зустрічаються з представниками нацменшин у різних містах країни, повідомляє "Дом".

Зокрема, в Одесі народні депутати поспілкувалися з кримськими татарами і ромами. Мер'єм Джелілова, яка очолює одеську громаду кримських татар, зазначила, що новий законопроєкт також важливий для кримськотатарського народу попри те, що це не нацменшина, а корінний народ.

"Проблем дуже багато, починаючи з довідок внутрішньо переміщених осіб. Також є соціальні проблеми, тому що громади існують і ми допомагаємо нашим землякам", — додала Джелілова.

Документом парламентарі хочуть захистити права нацменшин, які проживають на території України. У законопроєкті планують прописати пункт про обов'язкове вивчення української мови представниками всіх нацменшин.

Щоб зібрати побажання представників діаспор, парламентарі вирішили об'їхати п'ять регіонів. Адже тільки в Одеській області проживають представники 133 національностей.

"Хочу вас проінформувати, що в понеділок ми були в Донецькій області — в Маріуполі. Також ми були в Запорізькій області — в Мелітополі. Безумовно, коли ми говоримо про національні меншини, не приїхати до Одеси, де проживає більшість нацменшин, ми не могли" — зазначив очільник Комітету з питань прав людини ВРУ Дмитро Лубінець.

Також парламентарі зустрінуться з представниками нацменшин у Чернівцях та Ужгороді. Фінальний текст документа планують презентувати в червні.

Читайте також: Про наслідки для РФ після ухвалення закону про корінні народи розповіли в Меджлісі (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що законопроєкт "Про корінні народи України", який вніс до Верховної Ради президент України Володимир Зеленський, сприяє збереженню історичної спадщини та самоорганізації їхніх представників. 

Прямий ефір