Украина наш дом

Законодавці США закликають адміністрацію Байдена проінформувати Конгрес щодо санкцій проти "Північного потоку-2"

Фото: Getty

Автор: Тодд Прінс

17 лютого 2021 року

Вважається, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" наближається до завершення.

Двопартійна група американських законодавців закликала адміністрацію Байдена проінформувати Конгрес про свої кроки щодо зупинення російського газопроводу в Європу на тлі побоювань, що він близький до завершення.

У листі від 17 лютого, адресованому держсекретареві Ентоні Блінкену, чотири члени Палати представників запросили інформацію про статус проєкту "Північний потік-2", який, як вважається, завершений приблизно на 90%.

Законодавці також заявили, що хотіли знати, чи робила Німеччина якусь пропозицію про припинення або пом'якшення санкцій США щодо трубопроводу. Санкції США проти "Північного потоку-2" стали проблемою в американсько-німецьких відносинах, і Берлін продовжує підтримувати цей проєкт.

16 лютого The Financial Times повідомила, що міністри Німеччини розглядають пропозицію, згідно з якою Сполучені Штати знімуть санкції та дозволять завершити проєкт в обмін на механізми реагування, які дадуть можливість Берліну перекрити "Північний потік-2", якщо Росія здійснить новий тиск на Україну.

Сполучені Штати та декілька європейських країн виступають проти будівництва трубопроводу, який перенаправляє експорт російського природного газу дном Балтійського моря, в обхід України, на тій підставі, що він підсилює контроль Кремля на європейському енергетичному ринку та позбавляє Київ мільярдів доларів, які надходять в якості оплати за транспортування.

Перший раунд санкцій США, спрямованих проти судів, які прокладають трубопровід, змусив європейського підрядника припинити роботи, затримавши запуск "Північного потоку-2" як мінімум на рік.

Минулого року Конгрес ухвалив "Закон про захист Європи в галузі енергетичної безпеки" (PEESCA), щоб розширити список санкціонованих послуг щодо проєкту, включивши в нього послуги зі страхування, перестрахування, випробування трубопроводів, інспекцій та сертифікацій.

PEESCA вступив в силу 1 січня і його імплементація може змусити більше компаній відмовитися від проєкту вартістю 11 млрд дол., а також ще більше відстрочити його завершення.

"У світлі цих вимог ми просимо від Держдепартаменту брифінг про зусилля адміністрації Байдена щодо реалізації PEESCA, — написали законодавці, вказавши, що адміністрація не змогла вкластися в крайній час 16 лютого для надання обов'язкового звіту діяльності щодо санкцій, пов'язаних із "Північним потоком-2".

У листі названі 15 російських компаній, на які можуть бути накладені санкції.

Його підписали Майк МакКолл (Каліфорнія), головний республіканець в Комітеті Палати представників з іноземних справ, Адам Кінзінгер (республіканець, Іллінойс), Рубен Гальєго (демократ, Арізона) та Марсі Каптур (демократ, Огайо).

За матеріалами RFE/RL

Прямий ефір