Закон про олігархів ухвалила Рада: що він означає

Закон об олигархах. Коллаж: legalstrategy.com.ua

Верховна Рада сьогодні, 23 вересня, ухвалила закон про олігархів у другому читанні та загалом. "За" проголосували 279 народних депутатів. Про це повідомляє кореспондент телеканалу "Дом".

Законопроєкт передбачає створення реєстру олігархів і позбавлення їх деяких прав. Щоб людину внесли до цього реєстру, вона повинна відповідати трьом із чотирьох критеріїв: участь у політичному житті, значний вплив на ЗМІ, контроль або володіння монополією, а також наявність активів на суму близько 2,3 млрд грн.

Визначати, хто є олігархом, буде Рада національної безпеки і оборони. Бізнесмени, що потрапили до реєстру олігархів, будуть зобов'язані подавати електронну декларацію нарівні з чиновниками. Їм буде заборонено фінансувати партії та брати участь у "Великій приватизації". Крім того, олігархам і держслужбовцям треба буде звітувати про контакти між собою.

Читайте також: Якщо олігархи підуть у тотальний наступ: перспективи деолігархізації аналізує Володимир Фесенко

Нагадаємо, 17 вересня комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт №5599, відомий як "законопроєкт про олігархів". До другого читання з 1300 поправок, внесених народними депутатами, взяли до уваги тільки 1%.

Верховна Рада 1 липня в першому читанні ухвалила законопроєкт №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)". За документ проголосували 275 народних депутатів.

Також повідомлялося, що апарат Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) створив систему моніторингу людей, які підпадуть під закон про олігархів після його ухвалення Верховною Радою. Система готова до застосування.

Медіа-партнери
Прямий ефір