Закон про захист політв’язнів можуть ухвалити вже у січні — подробиці від Верещук

Ірина Верещук та Павло Кириленко. Фото: dn.gov.ua

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України вже готове до виконання президентського закону "Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей". Віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук сподівається на його остаточне ухвалення вже цього місяця. Про це вона заявила сьогодні, 20 січня, під час пресконференції на Донеччині, інформує "Дом".

"Дуже сподіваюся, що завтра успішно завершиться засідання комітету під головуванням Дмитра Лубінця (комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин та міжнаціональних відносин, — ред.) і ми ухвалимо вже невдовзі, буквально до кінця січня, закон, якого дуже чекають — № 6104. Це президентський законопроєкт, ми його всіляко підтримуємо", — анонсувала Верещук.

За словами віцепрем’єрки, Міністерство реінтеграції вже готове до його виконання.

"Це стосується правового захисту осіб, які на сьогодні є політв’язнями Кремля в Криму й на Донбасі. Це дуже важливо, бо це — допомога сім’ям. Ми маємо "розшити" цей закон на постанови. Це майже 18 постанов, до виконання яких ми вже готові. Ми розуміємо, як розмежувати допомогу правову й матеріально-побутову. Ми маємо перелік діток, які живуть на підконтрольній території, батьки яких сьогодні у в’язницях московських, ми маємо на непідконтрольній території людей. Ось це все є у фокусі уваги міністерства", — зазначила Ірина Верещук.

Читайте також: "Швидкої свободи!": на величезному банері в Києві пишуть послання політв'язням — полетить над Кримом (ФОТО, ВІДЕО)

Нагадаємо, у грудні минулого року Ірина Верещук закликала депутатів нарешті узятися за законопроєкт про захист політв’язнів. Напередодні Нового року Верховна Рада України ухвалила його у першому читанні. Документ покликаний створити законодавчі механізми для соціального та правового захисту осіб, які втратили свободу внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх родин.

Читайте також: Вилучення землі в окупованому Криму: що робити українцям

Нагадаємо, 15 грудня розпочало роботу нове державне підприємство "Український національний центр розбудови миру (УНЦРМ)". Центр створено на підставі рішення Ради національної безпеки та оборони України (РНБОУ) від 2 червня цього року "Про деякі питання активізації процесу мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях" Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Медіа-партнери
Прямий ефір