Закон про корінні народи в Україні підписав Зеленський

Владимир Зеленский. Фото: president.gov.ua

Володимир Зеленський сьогодні, 21 липня, підписав закон про корінні народи України. Зокрема, документом визнаються представницькі органи корінних народів, повідомляє "Дом" із посиланням на пресслужбу Офісу президента.

Зазначимо, закон "Про корінні народи України" № 1616-IX був ініційований президентом. Верховна Рада ухвалила документ 1 липня 2021 року.

Закон визначає, що корінними народами України, які сформувались на території Кримського півострова, є кримські татари, караїми, кримчаки.

"Документ спрямований на максимальний захист культурних, інформаційних та інших прав корінних народів, надання їм механізмів та інструментів роботи з Українською державою. Зокрема, визнаються представницькі органи корінних народів", — йдеться в інформації ОП.

Корінні народи мають право на самовизначення у складі України і політичний статус в межах Конституції і законів країни. Крім того, представницькі органи корінних народів можуть брати участь у їхньому міжнародному представництві.

Згідно з документом, який підписав Зеленський, корінні народи мають право на:

  • дотримання, відродження та розвиток своїх духовних, релігійних та культурних традицій і звичаїв, збереження матеріальної та нематеріальної культурної спадщини;
  • визначення переліку власних місць та об'єктів релігійного та культурного значення;
  • відновлення своєї історичної топоніміки;
  •  співпрацю із закладами освіти задля забезпечення вивчення своєї мови, історії, культури корінного народу.

Читайте також: Корінні народи та нацспільноти — в чому відмінності: обговорюємо тему з Снавером Сейтхалілєвим і Володимиром Фесенком

Раніше експерти пояснили, навіщо Україні закон про корінні народи .

Нагадаємо, у Росії різко розкритикували законопроєкт президента України Володимира Зеленського про корінні народи.

Медіа-партнери
Прямий ефір