Украина наш дом

Захисники Сєвєродонецька відходитимуть із міста на нові позиції, — Гайдай

Сергій Гайдай. Скріншот відео: kanaldom.tv

Збройним силам України доведеться відходити із Сєвєродонецька. Однак ніхто там не допустить оточення і на самоплив не залишить ситуацію. Про це сьогодні, 24 червня, заявив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

"Доведеться відводити наших хлопців, але це те, про що ми в принципі говорили раніше. І не треба розводити так звану "зраду". Ніхто не кидає хлопців. Саме зараз склалася ситуація, коли перебувати просто на розбитих за багато місяців позиціях лише заради того, щоб там перебувати, немає сенсу. Тому що з кожним днем ​​пропорційно кількість загиблих на неукріплених територіях може зростати. Тому було ухвалено таке рішення", — сказав глава ОВА.

Він уточнив, що різні війська знаходяться зараз на передовій, зокрема в Луганській області: це і солдати Збройних сил України, і Нацгвардія, й інші.

"Тому просто говорю захисники, але маю на увазі всіх. Ось вони отримали вже команду відходити на нові позиції, нові укріплені райони і звідти вже нормально, повноцінно вести бойові дії. І, відповідно, завдавати втрат ворогові", — сказав Гайдай.

За його словами, інфраструктура Сєвєродонецька розбита повністю. Зруйновано близько 80% будинків, які відновити вже не можна, їх треба лише зносити.

"Місто існує, але в якому вигляді? Уявіть, що цілодобово кілька місяців російська армія обстрілювала місто. Починала з якихось великих калібрів здалеку. І чим ближче вони наближалися, тим вони мали більше можливостей для обстрілу. Відповідно, включалася вже реактивна артилерія : "Гради", "Смерчі", "Урагани". Застосовувалася артилерія великих калібрів: 152-й, "Піони", 203-й, 240-й. А потім все ближче вони підходили і вже переходили на міномети. Тобто вся інфраструктура розбита повністю... Відновити її... Я можу просто з ким завгодно посперечатися. Росія не відновить інфраструктуру навіть у тому вигляді, в якому вона була. Я навіть не говорю про модернізацію житлового фонду. Критично зруйновано близько 80% будинків, які відновити вже не можна. Їх треба лише зносити", — розповів голова Луганської ОВА.

Читайте також: Українські військові відбили атаку на Лисичанськ, у Сєвєродонецьку — бої, — Гайдай

Прямий ефір