Украина наш дом

Загрозою аварії на ЗАЕС кремлівський режим намагається розширити масштаб конфлікту та показує початкові цілі війни в Україні, — Рябих

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

Захопленням Запорізької атомної електростанції російські окупанти взяли у заручники весь світ. ЗАЕС стала інструментом шантажу президента РФ Володимира Путіна. Про це сьогодні, 9 серпня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA заявив військовий експерт Валерій Рябих.

"Зараз можна говорити про те, що російські нелюди шантажують передусім, звісно, ​​не Україну. Вони взяли у заручники весь світ. І цим варварським захопленням атомної електростанції, а це був один із цільових об'єктів, які вони намагалися захопити. І захопили, кинули всі сили для того, щоб зробити це на першому етапі тієї широкомасштабної війни, яка була розпочата у лютому. І тому вже у березні вони досягли цього об'єкту. Тому, крім завдань забезпечення електрикою Криму, звичайно ж, одним із завдань було взяття під контроль цього об'єкта. І те, що ми зараз і бачимо, коли, отримавши цю станцію як інструмент, путінський режим робить увесь світ, насамперед, звичайно, Європу заручником, який залежить від подальших дій окупанта", — сказав він.

На думку експерта, до цієї ситуації насамперед призвела бездіяльність самої ж світової спільноти та європейських країн, які не до кінця усвідомили всі загрози від дій РФ на території України.

"І якщо хтось думав, що це якийсь там конфлікт в Україні, як про це говорять на тому самому європейському телебаченні, де соромляться іноді назвати такі речі війною, до того ж російсько-українською війною. І, найімовірніше, навіть це можна називати російсько-європейською війною, бо сам факт того, що росіяни тримають у заручниках вже з використанням загрози аварії на Запорізькій станції, це також свідчить про те, що кремлівський режим всіляко намагається розширити масштаб цього конфлікту. І показує свою природу і початкові цілі, яких хотіли досягти, розпочавши цю широкомасштабну, як вони кажуть, спеціальну операцію на території України. А насправді агресію проти всієї світової спільноти", — заявив Рябих.

За словами військового експерта, також окупанти використовують Запорізьку АЕС для прикриття своєї військової діяльності. А Європа недооцінює загрозу захоплення Росією ЗАЕС — загроза аварії стосується не лише України, а і Європи.

Читайте також: Аварія на Запорізькій АЕС може бути потужнішою, ніж на ЧАЕС у 10 разів, — Мінекології

Нагадаємо, раніше Рябих висловив думку, що ядерний тероризм Росії на ЗАЕС — наслідок злочинів, скоєних ЗС РФ раніше, і які не отримали відповіді від міжнародної спільноти.

Прямий ефір