Затриманих у Криму кримських татар відпустили, але не всіх — що відомо (ВІДЕО)

Затримання у Криму. Фото: Кримська солідарність/Facebook

Напередодні в окупованому Криму силовики затримали 31 кримського татарина, серед яких були жінки та діти. Представники кримськотатарського народу прийшли до спецприймача, де 12 днів утримувався адвокат Едем Семедляєв. Станом на сьогодні, 24 листопада, більшість затриманих відпустили, але є й ті, хто досі утримується в ізоляторі тимчасового тримання. Про це повідомляє "Дом" із посиланням на "Кримську солідарність".

Так, із відділу "поліції" № 1 "Залізничний" уночі відпустили неповнолітню Мер'єм Куламетову та передали під розписку дідусеві. Дівчинці 14 років. Її матір, яку також затримали силовики, не відпустили. Близько 5-ї ранку з цього ж відділу поліції відпустили ще чотирьох осіб. Їх звільнили під письмові зобов'язання щодо явки до "Київського районного суду" 24 листопада о 12 годині дня. У цьому відділі продовжують утримувати двох жінок та трьох чоловіків.

Також близько 6-ї ранку адмінпротоколи почали складати у відділі "поліції" "Центральний". Там утримуються 10 кримських татар.

"Дуже довго тримали, не давали нам перекладача, адвоката довго не пускали. Почали складати протоколи в присутності перекладача та адвоката. При виході дали протокол і відпустили додому. Але при виході якісь поліцейські почали нас змушувати сісти в машину, щоб ми поїхали на якийсь медичний огляд", — зазначила затримана Айше Арсланова.

Адвокат Еміль Курбедінов додав, що такі затримання – це чергове залякування та тиск на людей.

"Коли люди підходили, там уже чергувала Росгвардія, співробітники ОМОНу і так далі, які почали затримувати людей абсолютно мирних, які перебували на вулиці законно", — пояснив він.

Як повідомлялося, затримувати кримських татар почали ще до того, як вийшов Едем Семедляєв.

Нагадаємо, Едема Семедляєва заарештували на 12 діб та зобов'язали виплатити 4 тис. рублів. Приводом для переслідування стала його відмова виконати вимогу працівника російської поліції — вимкнути диктофон, коли той намагався тиснути на підзахисного. Після цього поліцейський вимагав від Семедляєва роздягтися, нібито для перевірки екстремістських татуювань.  

Близько ста адвокатів в окупованому Росією Криму підписали скаргу на захист їхнього колеги Едема Семедляєва. Вони вважають — юриста незаконно заарештували та засудили.

Медіа-партнери
Прямий ефір