Завдання цивілізованого світу — зробити з України "вітрину переможної демократії", — Устенко

Олег Устенко. Скріншот відео: kanaldom.tv

Відновлення України відбуватиметься за новітніми технологіями й за декількома напрямками. Про це сьогодні, 5 липня, заявив радник президента України з економічних питань Олег Устенко в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

За його словами, один із пріоритетів у відновленні України — будівництво житла вже сьогодні.

"Перший трек — це все, що стосується зруйнованого житла, що є першочерговим завданням, частина соціальної інфраструктури, лікарні, школи, ті території, де вже не проводяться бойові дії, де людям ніде жити", — сказав Устенко, коментуючи виступ президента Володимира Зеленського на конференції з відновлення України в Лугано.

Іншим пріоритетом є впровадження реформ.

"Йдеться про те, що необхідні глобальні реформи, наприклад, реформи системи державного управління, які обговорюються зараз у Лугано, йдеться про серйозну реформу, пов'язану з енергетичним сектором країни, збільшення внутрішньої безпеки за рахунок активізації роботи, наприклад, з газовидобування внутрішнього, побудови нових логістичних коридорів", — пояснив Устенко.

Також він зазначив, що немає сенсу тягнути за собою старі технології, коли світ уже пішов далеко наперед.

"Ми можемо стати частиною цієї нової техніки, нових технологій, те, що називається новим технологічним укладом, і тут також є серйозні можливості для України", — вважає радник президента.

Якщо підбити підсумок того, про що говорив президент, то завдання цивілізованого світу, за словами Устенка, полягає в тому, щоб зробити з України "абсолютно привабливу цукерку".

"Вона буде показувати всьому світу, що вибір цивілізаційних цінностей, вибір демократії, свободи завжди пов'язаний з труднощами, але врешті-решт ці труднощі будуть подолані. І через це в тому числі й економічне життя країни стає на порядок кращим у порівнянні з тим, що було у довоєнний пострадянський період", — зазначив гість студії.

Устенко підкреслив, що 650 мільярдів доларів — це прямі збитки, завдані українській економіці внаслідок агресії з боку Росії.

"Якщо додати туди непрямі збитки, цифру буде збільшено до 1 трильйона доларів. Це колосальна величина — це фактично п'ять наших внутрішніх валових продуктів… Тому також абсолютно очевидно, що без допомоги партнерів і союзників у цьому випадку обійтися буде вкрай складно", — зазначив радник Зеленського.

Читайте також: Відновлення України – можливості, суми, терміни (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір