Чому в Україні має бути 12-річна шкільна освіта, пояснив Шкарлет (ВІДЕО)

Сергей Шкарлет. Фото: mon.gov.ua

12-річну середню освіту кілька разів впроваджували і скасовували в Україні. Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет вважає, що 12-річна шкільна система освіти є найоптимальнішою і відповідає європейським стандартам.

Про це він повідомив в ефірі програми "Официальный разговор" на телеканалі "Дом".

"Питання 12-річної освіти почалося не рік тому, не два роки тому. Воно почалося з моменту вступу нас до Болонської декларації... Якщо ми хочемо, щоб наші діти мали ті самі права і можливості, які є в більшості країн світу і Європейського Союзу, є певний часовий етап, який зараховується при вступі", — зазначив Шкарлет.

У більшості країн цей етап становить 15,5 років безперервного навчання — 12 років школи і 3,5 роки бакалаврату.

"Якщо немає 15,5 років, а є 15 — ти півроку маєш вчитися на спеціальних курсах. Тобто набирати освітній компонент до певного часового інтервалу. Тому якщо ми не хочемо своїх дітей обмежувати в певному аспекті, то ми повинні йти у світових тенденціях", — додав міністр.

Зокрема, 15,5 років освітнього стажу потрібні для вступу українців до європейських вишів.

"Не секрет, що кілька років тому наших дітей, які навчалися 10 класів, не брали на перший курс, наприклад, до німецьких університетів. Вони або після першого курсу нашого університету зараховувалися, або вони вчилися там на певних курсах і отримували часовий освітній компонент, і тільки після цього вступали до університетів", — зазначив Шкарлет.

Раніше повідомлялося, що через пандемію коронавірусу якість освіти в Україні, як і в усьому світі, впала на 8-10%. Це дорівнює близько одному місяцю навчання.

Читайте також: Офлайннавчання та чотири варіанти проведення ЗНО у 2021 році: інтерв'ю з Сергієм Шкарлетом

Медіа-партнери
Прямий ефір