Украина наш дом

Заборона росіянам на в'їзд до країн Заходу — якими можуть бути перспективи (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: Укрінформ

Президент України Володимир Зеленський називає закриття кордонів для росіян однією з найважливіших санкцій. В інтерв'ю The Washington Post він заявив, що громадяни Росії мають "жити у своєму світі, доки не змінять свою філософію". Критики подібних заходів запевняють, що це несправедливо щодо тих, хто втік з РФ через незгоду з чинним режимом, повідомляє "Дом".

"Вони скажуть: "Ця війна не має до нас жодного стосунку. Все населення не може нести відповідальність, чи не так?". Може. Населення вибрало цей уряд і не бореться з ним, не сперечається з ним, не кричить на нього. Ти кажеш усьому світу, що він повинен жити за твоїми правилами. Тоді йди й живи там. Це єдиний спосіб вплинути на Путіна", — сказав Зеленський в інтерв'ю The Washington Post.

Також глава Української держави вважає слабкими ті санкції, які безпосередньо торкнулися росіян. Російським авіакомпаніям заборонили літати над більшою частиною Європи та Північної Америки, що ускладнило поїздки росіян за кордон. Але тотальної заборони, як пропонує Зеленський, не існує. Росіяни нехай і важко, але можуть отримувати візи й літати світом.

"Пора припиняти туризм із Росії вже зараз. Відвідування Європи — це привілей, а не право людини", — написала у Twitter прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас.

Прем'єр-міністерка Фінляндії Санна Марін заявила в ефірі фінської телерадіокомпанії Yle, що видачу туристичних віз росіянам варто обмежити, і закликала заборонити відвідування всіх країн Європейського Союзу.

"Неправильно, що в той час, коли Росія веде агресивну, жорстоку війну в Європі, росіяни можуть жити нормальним життям, подорожувати Європою, бути туристами. Це неправильно. Я вважаю, що на наступних засіданнях Ради Європи це питання буде порушене ще більш гостро. Моя особиста позиція полягає в тому, що туризм має бути обмежений", — вважає Марін.

Литва вже призупинила видачу віз росіянам. Отримати їх громадяни Росії можуть лише в одному випадку — для участі у похороні.

Заборона на в'їзд для всіх росіян несправедливо вплине на тих, хто залишив свою країну, бо вони не погоджуються з путінською владою, пишуть опозиційні журналісти.

"Нагадаю, що майже всі журналісти Росії залишили територію путінського режиму й оголосили йому ідеологічну війну до "останньої краплі крові". Чи може сьогоднішня заява Зеленського викликати серйозний конфлікт між журналістикою, що емігрувала, і керівництвом України? Може. Просто. Втім, чи розпалиться цей конфлікт, чи ні — для нас нічого не зміниться. Україна залишиться безневинною жертвою, яку катують путінські орки, а війна — злочином збожеволілого фюрера", — написав російський журналіст Олександр Невзоров у Telegram.

У Європейській комісії готові обговорювати подальші санкції проти Росії у разі потреби, але не можуть прокоментувати тему припинення видачі віз росіянам, заявила представниця Єврокомісії Аріанна Подеста. А за словами спікера Єврокомісії, завжди є випадки, коли віза має бути видана. Володимир Зеленський, своєю чергою, сказав, що відмінності не мають значення: "Які б не були росіяни... нехай їдуть до Росії".

Читайте також: Відповідальність за війну: як росіянам зачиняють двері до цивілізованого світу — огляд (ВІДЕО)

Нагадаємо, що з 1 липня в Україні запрацював візовий режим для громадян Росії. Документ для в'їзду не зможуть отримати люди з санкційних списків або ті, хто може створювати загрозу національній безпеці України. Крім того, перевірка візових клопотань вимагатиме часу, оскільки здійснюватиметься дуже ретельно.

Прямий ефір