За плечима — 250 поєдинків: як каратистка Терлюга йшла до олімпійського "срібла" (ВІДЕО)

Анжелика Терлюга. Фото: noc-ukr.org

Перша олімпійська медаль України у карате — Анжеліка Терлюга завоювала "срібло" в змаганнях з куміте у ваговій категорії до 55 кг. Це 13 нагорода українських олімпійців на Іграх в Токіо, третє "срібло" та друга медаль дня, інформує "Дом".

У сім років непосидючу дівчинку батьки віддали на карате. І до 29 років Анжеліка Терлюга — вже триразова чемпіонка Європи та лідерка світового рейтингу карате у своїй вазі. За її плечима — 250 поєдинків, і це тільки на офіційних турнірах. Як тільки карате вперше увійшло в програму Ігор в Токіо, Анжеліка загорілася мрією отримати олімпійську медаль.

"Я досить швидка, у мене сильні атаки, я технічна, б'ю і руками, і ногами. Тобто створюю активний бій, пресинг. Це спорт, у мене може вийти, може не вийти, але те, що у мене їм є що показати — це 100%", — розповіла каратистка.

Спортивну майстерність Анжеліки сповна відчули на собі її суперниці в Токіо. У пів фінал українка вийшла з першого місця в групі. Боролася до останньої секунди та перемогла представницю китайського Тайбея Вень Цзу-Юнь. Але в поєдинку за "золото" не змогла здолати болгарку Івет Горанову та завоювала "срібло".

"Я мріяла про цю медаль. Правда, іншого кольору. Але зробила все, що змогла. Вибачте, що це не "золото", — зазначила спортсменка.

Красуня-каратистка любить йогу та шопінг. У неї вже є власна зірка на Площі зірок у Києві. А після Олімпіади Анжеліка Терлюга збирається зіграти весілля. Її наречений — український тренер з карате Володимир Зарецький.

"Мій обранець — людина, яку я люблю. Відносини у нас почалися буквально недавно, ми разом близько чотирьох місяців, але знаємо ми один одного 16 років", — повідомила спортсменка.

Карате на Іграх в Токіо вперше представлено в олімпійській програмі, на наступній Олімпіаді в Парижі його вже не буде, і тим цінніше медаль Терлюги. Завтра, 6 серпня, боротися за медалі в цьому виді спорту будуть ще два українські спортсмени — Аніта Серьогіна та Станіслав Горуна.

Раніше повідомлялося, що українська каратистка Анжеліка Терлюга сьогодні, 5 серпня, здобула срібну медаль на Олімпійських іграх у Токіо.