Украина наш дом

"За оборону України": нову відзнаку встановив Зеленський — кого нагороджуватимуть і який вигляд має (ФОТО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський своїм указом від 5 серпня, відповідно до закону "Про державні нагороди України", встановив нову відзнаку — "За оборону України", інформує "Дом".

Цим указом також затверджуються положення про відзнаку, малюнки відзнаки, зразки бланків диплома до відзнаки.

Відповідно до положення, відзнака виготовляється зі сплавів міді з гальванічним покриттям і має форму круга діаметром 35 мм. На лицьовому боці відзнаки зображено малий Державний Герб України на тлі хреста, утвореного чотирма схрещеними мечами, два з яких спрямовані вістрями догори й донизу по вертикалі, інші два — вістрями праворуч та ліворуч по горизонталі. По діагоналях виділені кутові сегменти зі скошеними краями. На зворотному боці відзнаки напис у три рядки: "ЗА ОБОРОНУ УКРАЇНИ".

Відзнакою нагороджуватимуть як військових, так і цивільних, зокрема волонтерів, які залучалися до виконання завдань із забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, виявили при цьому самовідданість та зробили значний особистий внесок у зміцнення оборони України.

Загалом передбачені два різновиди відзнаки для різних категорій громадян, які перелічені в указі президента. Особі, нагородженій відзнакою, разом із нею вручається відповідний диплом встановленого зразка формату А4.

Зазначається, що відзнакою можуть бути нагороджені громадяни України, іноземці та особи без громадянства. Нагородження відзнакою може бути проведено посмертно.

Відзнака. Фото: president.gov.ua
Бланк диплому. Фото: president.gov.ua
Бланк диплому. Фото: president.gov.ua

Нагадаємо, раніше було засноване звання "Місто-герой України" для міст, які особливо відзначилися в опорі у війні Росії проти України.

Прямий ефір