"За надзвичайну мужність та стійкість": українському громадянському суспільству присудили премію (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: rbc.ua

Національний фонд демократії (NED) присудив щорічну премію всьому українському громадянському суспільству "за надзвичайну мужність та стійкість". У грошовому еквіваленті сила українців — це сотні мільйонів доларів, зібраних для потреб української армії за три місяці повномасштабного вторгнення Росії, повідомляє "Дом".

Сила будь-якої країни — у її громадянах. Тепер на прикладі України це бачать всі. Адже ще місяць тому найбільший фонд допомоги військовим "Повернись живим" повідомляв про зібрані 100 млн доларів для допомоги Збройним силам України. А Фонд Сергія Притули зібрав понад 33 млн. Крім них, десятки тисяч українців організовували власний збір коштів, щоб допомогти українським військовим.

"Я деколи навіть у сні, як сплю, я думаю, як краще зробити. Як зібрати ті гроші. Як передати. Який тепловізор їм краще вибрати? Яку футболку, які берці? Я не дивлюся, щоб було найдешевше. Зараз взагалі не треба збирати на найдешевше для військових. Воно потрібно якісне. Я особисто відправила більше як на пів мільйона гривень. Враховуючи тепловізори, їхню ціну. Враховуючи біноклі. Враховуючи ціну берців, і всього", — розповіла волонтерка Мар'яна.

Проте не фронтом єдиним. Величезний внесок у перемогу роблять і гуманітарні організації. Роботу чотирьох із них до та під час вторгнення Росії Національний фонд підтримки демократії виділив окремо. Йдеться про Центр протидії корупції, Центр громадянських свобод, Лабораторію журналістики суспільного інтересу та Українську волонтерську службу.

"Ці люди показують, чому Україна встоїть, а путінізм впаде. Російські війська вторглися в Україну, навіть не підозрюючи, що зіткнуться з силою всього українського народу. Ця нація вже мобілізувалася 91-го року, щоб здобути незалежність. 2004-го — щоб захистити свій вибір. І у 2014-му — щоб відстояти своє право бути частиною європейської сім'ї вільних націй. Люди, ідентичність яких Путін заперечує, тепер разом, щоб протистояти російській окупації", — заявив президент та головний виконавчий директор NED Деймон Вілсон.

Сьогодні, користуючись технологіями, брати активну участь у громадському житті можна і за межами батьківщини. Багато українців — біженці та ті, хто вже багато років живе за кордоном, збирають та відправляють до України гроші та гуманітарну допомогу, організовують благодійні ярмарки та акції, щоб Захід не забував про війну в Україні.

Напередодні голосування за надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу сотні людей дійшли до будівлі Єврокомісії у Брюсселі (Бельгія) нагадати європосадовцям, яку ціну українці вже заплатили і продовжують платити за свою незалежність та право бути частиною ЄС. Все це підтверджує, що вже зараз в Україні сформувалося сильне громадянське суспільство, яке відіграватиме ключову роль у повоєнному житті країни.

Читайте також: Шлях України до Євросоюзу — очікування від звіту Єврокомісії та саміту ЄС (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, українці демонструють винятковий рівень єднання у протидії російському агресору. І доки воїни борються з окупантами на фронті, гуртується й тил. Не виняток у цьому плані і культурна галузь. Багато артистів безоплатно виступають у різних містах світу, проводять благодійні концерти, щоб зібрати гроші на підтримку і армії, і людей, які опинилися через війну у тяжкій ситуації.

Прямий ефір