За колабораціонізм можуть запровадити кримінальну відповідальність — в Раду внесли законопроєкт

Верховная Рада Украины: Фото: rada.gov.ua

У парламенті зареєстрували законопроєкт щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність в Україні. Авторами проєкту закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність)" (№5144) є депутати від партії "Слуга народу". Про це повідомляє канал "Дом" із посиланням на інформацію заступника фракції "Слуга народу" Євгенії Кравчук.

Цим документом народні обранці пропонують доповнити Кримінальний кодекс України (ККУ) новою статтею 111-1 "Колабораційна діяльність".

За словами співавторки законопроєкту Євгенії Кравчук, колабораційною діяльністю визнаватиметься публічне заперечення громадянином України здійснення збройної агресії проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України або публічні заклики громадянином України до:

  • підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора;
  • співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями та/або окупаційною адміністрацією держави-агресора;
  • невизнання поширення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями України;

Кравчук зазначає, що законопроєкт:  

  • обмежить доступ колаборантів до обіймання посад, пов’язаних із виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування, терміном на 1️5 років;
  • передбачає інші відповідні покарання для осіб, які співпрацювали з державою-агресором, її окупаційною адміністрацією та/або її збройними чи воєнізованими формуваннями.

Крім того, за словами депутата, позбавлення волі терміном від 12 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої:

  • створює правові умови (шляхом встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність) для ліквідації юридичних осіб, уповноважені особи яких співпрацювали з державою-агресором;
  • поширює на таке кримінальне правопорушення можливість спеціального досудового розслідування (in absentia – за відсутності обвинуваченого).
https://www.facebook.com/yevheniya.khudzik/posts/10160721487512598

Зазначимо, що наразі текст документу на офіційному сайті ВР відсутній.

Раніше Олексій Резніков заявив, що такого поняття як "колаборант" в проєкті закону про державну політику перехідного періоду немає, оскільки термін має спірне значення.

Нагадаємо, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України прогнозує, що проєкт закону про державну політику перехідного періоду буде остаточно оформлений і поданий до Верховної Ради через 4-6 місяців.

Медіа-партнери
Прямий ефір