Украина наш дом

З окупації Криму почалася російська війна проти України і має закінчитися його звільненням, — звернення президента Зеленського (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Скриншот відео: kanaldom.tv

Саме з окупації Криму почалася російська війна проти України. Присутність російських окупантів у Криму — це загроза для всієї Європи та глобальної стабільності. Чорноморський регіон не може бути безпечним, поки Крим окупований. Про це заявив президент України Володимир Зеленський сьогодні, 9 серпня, під час вечірнього звернення до громадян, інформує "Дом".

"Сьогодні багато уваги до тематики Криму. І це правильно. Бо Крим — український, і ми ніколи від нього не відмовимося. Ми не забудемо, що саме з окупації Криму почалася російська війна проти України. Росія перетворила наш півострів, який завжди був і буде одним із найкращих місць у Європі, на одне з найнебезпечніших місць у Європі. Росія принесла в Крим масштабні репресії, екологічні проблеми, економічну безвихідь і війну. Не буде стабільного й тривалого миру і в багатьох країнах на узбережжі Середземного моря, поки Росія має змогу використовувати наш півострів як свою військову базу. Ця російська війна проти України та проти всієї вільної Європи почалася з Криму і має закінчитися Кримом — його звільненням. Сьогодні неможливо сказати, коли це станеться. Але ми постійно додаємо необхідні компоненти у формулу звільнення Криму", — сказав він.

Глава держави нагадав, що було започатковано Кримську платформу — ключовий дипломатичний майданчик для роботи зі звільнення Криму. Кримська платформа працюватиме й цьогоріч. Підготовлення до саміту триває.

"Кримська тематика звучить на всіх міжнародних майданчиках, де обговорюється російська війна проти нашої держави. Історія глобального реагування на захоплення Росією Криму, точніше — недостатність такого реагування, слугує зараз одним із найкращих аргументів для посилення санкцій проти Росії. Світ починає визнавати, що в 14-му році помилився, коли вирішив не давати відповіді на повну силу на перші агресивні кроки Росії", — зазначив Зеленський.

За його словами, також влада приділяє належну увагу боротьбі за права та історичну справедливість для корінних народів України — кримськотатарського народу, караїмів і кримчаків.

"Україна — багатонаціональна держава. На нашій землі протягом століть жили й живуть різні національні спільноти. Але більшість із них мають свій досвід державотворення за межами України. Наша ж держава — рідна для народів, чиї національні культури й прагнення формувались у Криму. Тому коли ми працюємо для звільнення півострова, ми боремось і за відновлення територіальної цілісності нашої держави, і за повернення дому корінним народам України. Я вірю, що так і буде. Я знаю, що ми повернемося в український Крим. І я вдячний усім нашим партнерам та міжнародним організаціям, які допомагають нам у цьому", — додав президент.

Він зазначив, що поки зарано розголошувати всі деталі, але цьогоріч робота Кримської платформи буде не менш вагомою та представницькою, ніж торік, коли у Києві відбувся перший її саміт. Формат буде іншим, але значення — ще більшим.

"Готуємо нові рішення для захисту та допомоги в реалізації прав корінних народів України. Готуємо й програми економічного відновлення нашого Криму після його звільнення від окупантів. Ну а головне — підтримуємо наші Збройні сили України, нашу розвідку й усіх, хто воює за звільнення нашої землі та відбиття російської колонізаторської навали. Від Харківщини й до Херсона, від Донецька й до Енергодара, від Станиці Луганської і до Ялти, від Бердянська і до Новофедорівки — все це частини нашої країни, все це Україна, яка буде повністю вільною", — заявив Зеленський.

Президент підписав новий указ про нагородження захисників України. 182 учасники бойових дій відзначені державними нагородами. Загальна кількість нагороджених українських воїнів уже перевищує 26 тисяч за час від 24 лютого.

Читайте також: Росіяни намагаються вести штурмові дії на Бахмутському та Авдіївському напрямках — 167-й день війни у зведенні Генштабу ЗСУ

Нагадаємо, Міністерство оборони України не може встановити причину пожежі на території аеродрому "Саки" в районі населеного пункту Новофедорівка у тимчасово окупованому Росією Криму.

Прямий ефір