Украина наш дом

З нами — увесь світ: підсумки 27 дня війни підбив Зеленський (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Одним із тих днів, які дають змогу впевнено говорити, що з Україною — увесь світ назвав вівторок, 22 березня, президент України Володимир Зеленський. Про це заявив у вечірньому зверненні до громадян, підбиваючи підсумки 27-ої доби героїчного спротиву українців повномасштабному вторгненню Росії, інформує "Дом".

Президент розповів про спілкування з Папою Римським Франциском, якого запросив до України, президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою, прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, про виступ перед парламентом Італії та про пропозицію міністра закордонних справ Греції, який першим серед європейських офіційних осіб вирішив підтримати роботу гуманітарних коридорів у Маріуполь.

"У місті перебувають близько 100 тис. людей. У нелюдських умовах. У повній блокаді. Без їжі, без води, без ліків. Під постійними обстрілами, під постійним бомбардуванням. Уже не перший тиждень ми намагаємось організувати стабільні гуманітарні коридори для маріупольців. І майже всі наші спроби, на жаль, зриваються російськими окупантами. Обстрілами або свідомим терором. Сьогодні одна з гуманітарних колон була просто захоплена окупантами. На погодженому маршруті біля Мангуша. В полоні опинилися працівники ДСНС і водії автобусів. Ми робимо все, щоб звільнити наших людей і розблокувати рух гуманітарних вантажів. Ось чому я вдячний, коли представник європейської держави високого рівня погоджується особисто долучитися до гуманітарної місії", — наголосив Зеленський.

Він зазначив, що реалізація цього задуму керівника грецького МЗС очікується вже найближчими днями. Також Зеленський повідомив про створення онлайн-інструменту для всіх, хто може й хоче допомогти з гуманітарними вантажами для України.

Повідомив президент і про чергові успіхи Збройних сил України.

"Знову Чорнобаївка — знову розгром окупантів. Знову збиті російські літаки. Особливо важливо — бомбардувальник над Маріуполем. І так буде з кожним, хто вбиває наших людей, мирних людей на нашій мирній землі", — запевнив Зеленський.

Також президент зупинився на перемовинах задля спонукання Росії до миру.

"Працюють українські представники на переговорах, які продовжуються фактично щодня. Це складно дуже. Часом — скандально. Але крок за кроком ідемо вперед", — зазначив глава Української держави.

Окрім того, Зеленський анонсував три важливі саміти, які відбудуться незабаром: "Великої сімки", НАТО і ЄС, нові пакети санкцій, нову допомогу Україні.

"Будемо працювати, будемо боротися як тільки ми можемо. До останнього. Хоробро й відкрито. На всіх цих майданчиках. Із повною енергією. На результат. З усіма нашими силами. І не втомимось. Відпочинемо, коли переможемо. А це точно буде", — впевнений Зеленський.

Читайте також: Збито 4 літаки та ракету "Точка-У" над Донбасом — дані про втрати окупантів від штабу ООС

Прямий ефір