Їхніми голосами говорять герої мультфільму "Мавка. Лісова пісня": в гостях у "Тихого вечора з Оленою Кравець" Наталка Денисенко та Назар Задніпровський

Назар Задніпровський, Наталка Денисенко та Олена Кравець. Фото: kanaldom.tv

"Мавка. Лісова пісня" — один з найбільш очікуваних українських анімаційних фільмів — 2 березня вийшов в прокат по всій країні. 3D-мультфільм створювали майже 8 років, з 2015 року. Прем'єра зібрала незвично велику для релізів воєнного часу аудиторію глядачів.

Сьогодні до програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" завітали актори, які подарували свої голоси героям цього мультфільму — акторка театру та кіно Наталка Денисенко та народний артист України Назар Задніпровський. Примітно, що ведуча "Тихого вечора" теж озвучила одного з персонажів "Мавки".

Ведуча — Олена Кравець, співведучий — Юрій Карагодін.

— Хочу привітати вас з прем'єрою та запросити всіх наших глядачів у кіно, тому що саме слово "прем'єра" — це такий символ мирного життя. Розкажіть про ваших героїв, хто ви у "Мавці"?

Денисенко: Я озвучувала головну героїню Мавку. Коли ми ще знімали промо для кінотеатрів, і вже тоді казала, що це моя роль на сто відсотків.

— Ви одразу зрозуміли, що це ви?

Денисенко: Будемо відверті, пробували дуже багато актрис, пробували співачок. Мій голос дуже сподобався, його взяли для озвучення трейлера. Але мені сказали одразу, що, Наталка, на жаль, тебе ще не вибрали, це тільки трейлер. Але я дуже раділа навіть за трейлер.

І мене впізнали мої підписники: "Наталко, ми впізнали ваш голос, це ж ви Мавка!", "Клас, ви будете Мавкою". Я відповіла в сторіс: "Вибачте, але ні, я не буду, я ще не Мавка. Ну, так вийшло. Але я в трейлері. Всім дякую".

І потім, коли вже почалось повномасштабне вторгнення, мені подзвонила режисерка дубляжу Катя Бриковська, каже: "Наташо, прийдеш ще раз на пробу?" Я така: "Звичайно". Я прийшла. Мовчок. Ніхто нічого не каже. Потім знову вона мені телефонує: "Ще раз на пробу". Та що ж таке? Ну, думаю, прийду і я вже не знаю… Я виборювала просто кров'ю цю роль. Ось так це було.

— Вони бачили, що Мавка на тебе схожа?

Денисенко: Я ж одразу їм казала, що це я. Наталку беріть на цю роль!

Кадр з трейлера мультфільму

— Назаре, а з вами як було?

Задніпровський: До мене зателефонували продюсери. Кажуть: "Ми дуже хочемо, щоб ти був в цьому проєкті. Ми, правда, ще не знаємо, кого ти будеш озвучувати. Ми приблизно знаємо твій голос. У нас є декілька персонажів. Приїжджай на кастинг, попробуй декілька голосів".

Тому в мене перший кастинг був не на конкретну роль. Я приїхав трошки хворий. Кажу: у вас зараз буде не дуже різноманітний Назар в трьох ролях. В результаті мене вибрали на Лісовика.

— А є щось спільного з твоїм персонажем?

Задніпровський: У мене — ні. Я все-таки ще молодий та перспективний.

У нас є фантастичний актор, народний артист України Василь Мазур, він з Західної України, він цікаво розмовляє. Я для Лісовика трохи взяв його манеру, трошки вкрав.

Кадр з трейлера мультфільму

— Зараз "Мавка" вже в кінотеатрах, тому можна буде довго смакувати.

Денисенко: Насправді ти, Лєна, теж зробила дуже круту роль. Ти така скромна сидиш, але ж ми в команді. Розкажи, кого ти там зіграла.

— Так, я Килина.

— Ти ж головна лиходійка.

Кадр з трейлера мультфільму

— Я по собі знаю, що є певні мрії, які стосуються дубляжу, озвучки. У вас є герої, персонажі, образи, яких ви мріяли озвучити?

Денисенко: У мене насправді от ця мрія і збулась. Я дуже хотіла озвучувати Мавку.

Задніпровський: В мене одна мета: щоб ми стали більш європейцями та щоб у нас розцінки були європейські. Ось я в американському мультику "Бебі Бос" озвучував головного героя, якого в оригіналі озвучив Алек Болдуїн. І я хотів би за дубляж отримувати стільки, скільки Алек Болдуін.

Денисенко: О, я теж так хочу.

Задніпровський: Але це просто мрія. Можливо, Алек Болдуїн мріє отримувати за дубляж стільки, скільки я.

— Нагадаю, що "Мавку" почали створювати після Майдану, 2015 року. Тобто майже 8 років ми йшли до її народження. І 8 років країна йшла до певного свого стану. І те, що "Мавка" сьогодні виходить на екрани, я у цьому бачу багато символів і навіть якесь передбачення, можливо. Бо цей довгий шлях нарешті завершується прем'єрою класної великої анімаційної стрічки, яка пов'язана із нашим корінням, із нашими пращурами. Тобто в цьому дуже багато всього поєднано. І до речі, у персонажа Назара — у Лісовика — багато шрамів, й внутрішніх шрамів теж. І це теж відбиває наш теперішній емоційний стан. Як ви вважаєте, ми взагалі зможемо їх позбутися коли-небудь і що нам у допомогу стане?

Задніпровський: Ми дуже нескоро позбудемося цих шрамів. Я завжди приводжу в приклад Другу світову війну. Світ, як кажуть, по спіралі йде. І от скільки загоювалися рани та шрами від Другої світової війни, так і ми будем заживати дуже довго після цієї війни.

У нашого покоління шрами не загояться. Дай боже, щоб вони загоїлися на наших дітях, на наших внуках. Це моя суб'єктивна думка. Можливо, хтось є більш оптимістичний.

Денисенко: А мені здається, що і не треба, щоб ці шрами заживали. От як типу шрам після народження дитини є. Ці шрами будуть нам нагадувати про те, що нам треба берегти нашу країну і цінувати те, що в нас є, оберігати та захищати.

— Так, ці рани можуть загоїтися, тільки якщо ми продовжимо жити, якщо ми будемо транслювати жагу до життя і будемо працювати. От над якими проєктами ви зараз працюєте, чи є щось нове у вашому житті у воєнний час?

Задніпровський: Нас з Наталкою об'єднує ще один проєкт. Зараз буде прем'єра першого сезону серіалу "Скажені сусіди", у якому ми знімалися. Це серіал після трилогії повного метра "Скажене весілля".

Ось під час активної фази зйомки 10 жовтня був масований ракетний обстріл. Зйомки відбувалися на кіностудії FILM.UA і поруч була ТЕЦ. І на очах в акторів у ТЕЦ прилетіло три ракети. І ми ховалися в бомбосховищі. Тобто були такі дні.

А загалом ми в знімальному процесі. Так, з 10 жовтня по 10 грудня ми робили вже другий сезон "Скажених сусідів".

— А в театрі?

Денисенко: Є проєкт, яким я пишаюся, який народився під час війни. Це "Наталка-читалка". Я читаю вірші українських поетів. Це благодійний проєкт. Приходять глядачі, я читаю під звуки фортепіано. Там в мене є ще стендап. Між віршами я розказую різні дуже цікаві історії про поетів.

Ми цим проєктом збираємо кошти. Зараз я, зокрема, збираю для побратимів мого чоловіка, бо мій чоловік актор Андрій Федінчик в лавах ЗСУ.

І, до речі, один з віршів нещодавно потрапив в мою програму "Наталка-читалка" завдяки тобі, Лєна. Я почула, як ти читаєш — і боже, цей вірш має бути. Я швиденько його зберегла. І ось на останньому вечорі, 14 лютого, я також читала цей вірш. Тому, дякую тобі.

До речі, в театр дуже ходять люди. Мене часто питають мої знайомі: в який піти театр, ми хочемо в театр.

Задніпровський: Зараз саме так. Хоча є певні обмеження відносно бомбосховищ, дій під час повітряної тривоги, скільки людей може вміщає бомбосховище. Аншлаги нам заборонено.

2022 рік мені подарував головну роль у виставі "Авантюра Никодима Дизми" польського автора Тадеуша Доленги-Мостовича. Я зіграв Никодима Дизму. Це ще довоєнна штука про сходження а-ля Гітлера, аде це треба дивитися, тому запрошую всіх на цю виставу.

Прем'єра цієї вистави мала відбутися ще у квітні 2022 року, але війна зупинила нас. У мене була репетиція 23 лютого, а 24-го я вже на репетицію не прийшов, бо все почалося і зупинилося все. Нам дозволили збиратися, ходити на репетиції тільки в травні. Театр ще був закритий для глядачів.

Наш Театр ім. І. Франка розташований прямо під Офісом президента, в урядовому кварталі. Тому ми на свій страх і ризик ходили туди працювати, все перекрито було, блокпости, списки складали, кому можна проходити. Ось так ми репетирували.

І вже в липні ми зіграли прем'єру в театрі ім. Лесі Українки. Вони дали нам свою домівку, щоб ми могли грати вистави. І вже в жовтні нам дозволили працювати [у Театрі ім. І. Франка].

Також була прем'єра до ювілею мого батька, йому 70 років 12 червня (йдеться про народного артиста України, актора театру ім. І. Франка Леся Задніпровського, — ред.). Він обрав собі матеріал Франсуаза Сагана "Загнаний кінь". І я собі гадав, що зіграю епізодичну роль, буду ходити на репетиції, допоможу іншим… І тут [режисер] Іван Уривський: "Ага, іди сюди". І він мене зайняв —головна роль, сотник Забрьоха в "Конотопській відьмі".

Театр ім. І. Франка живе, інші театри живуть. А я, звичайно, як патріот свого театру, всіх запрошую до Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка.

Наприкінці розмови — гра "Зроби мені звук". Юрій Карагодін з різних носіїв видавав звуки, а задача Наталки Денисенко, Назара Задніпровського та Олени Кравець полягала в тому, щоб відтворити ці звуки.


Гостями нового випуску "Тихого вечора з Оленою Кравець" стали: українська снайперка Євгенія Емеральд, актори, що подарували свої голоси героям мультфільму "Мавка. Лісова пісня" — Наталка Денисенко та Назар Задніпровський. Музичний гість — MONATIK. Також у рубриці "Шо там по ресурсу?" ви дізнаєтеся, де українці беруть силу, щоб триматися в наш непростий час.

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Медіа-партнери
Прямий ефір