Украина наш дом

Європа має ставитись до росіян як до громадян країни-агресорки, — Левченко

Паспорт РФ. Фото: slovoidilo.ua

Оскільки росіяни не виступають проти війни в Україні та є громадянами країни-агресорки, вони мають відчувати незручності. Потрібна відповідальність за війну не лише президента РФ Володимира Путіна, а й тих, хто обрав його на цю посаду. Таку думку сьогодні, 13 серпня, в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA висловив дипломат, надзвичайний та повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснія та Герцеговина (2010-2017 рр.) Олександр Левченко, коментуючи тему візових обмежень.

"Кожна країна має діяти так, як вона вважає за потрібне. Завдання України донести сигнали. Ми говоримо про те, що нас турбує, і ми говоримо про те, яка ситуація є об'єктивною. Якщо ви нам не вірите, у вас є тут посольство, ви можете це все легко перевірити на місці", — заявив він.

За словами експосла, віза — це серйозна річ, яка може регулювати і навіть впливати на низку політичних процесів.

"Я в тій же війні в Югославії був якраз консулом. Хочу сказати, що позиція Європи, якщо вона почне видавати візи окремим людям, дійсно, хто підтримує Путіна, тут взагалі немає питань і так далі, тих, хто причетний до цієї правлячої партії. Зрозуміло, це партія, яка є партією війни. Повинні розуміти, що відповідальність буває різного характеру", — сказав Левченко.

Він зазначив, що кожна країна самостійно вирішуватиме, які саме обмеження вводити для громадян РФ.

"Але це винесено в Брюсселі на загальне голосування та формування спільної європейської політики з цього важливого політичного питання. Я не знаю, яке рішення вони ухвалять, але те, що ми бачимо зараз, на жаль, це не війна Путіна. Це війна Російської Федерації. А державотворчою головною ланкою РФ є громадяни. Якщо громадяни підтримують війну або принаймні не виступають проти війни, вони повинні розуміти, що будуть наслідки, незручності життя. До того, ж, моя думка: Європа має ставитись до російських громадян так, як до країни-агресорки. Це громадяни країни-агресорки", — вважає Левченко.

Також він висловив думку, що росіянам, які прикриваються страхом перед режимом та не виступають проти війни, не варто пасивно сприймати "цю божевільну політику, на чолі якої стоїть не лише Путін, а й широке оточення".

"А Путін ретранслює низку сигналів, які сприймаються в російському суспільстві. Мало того, там уже безліч таких персонажів, які крутіші за самого Путіна і які вимагають набагато гіршого, ніж пропагує Путін. За це все він особисто відповідальний, але загальна ситуація дуже непроста, я сказав би — небезпечна", — підсумував Олександр Левченко.

Читайте також: Припинення видачі віз: як світ починає ізолювати росіян

Нагадаємо, раніше Левченко висловив думку, що війна, розв'язана в Україні, це війна не лише президента РФ Володимира Путіна, а й усіх росіян проти Української держави та народу. Громадяни РФ також мають відчути відповідальність за те, що відбувається.

Прямий ефір