Украина наш дом

Європа має розуміти ціну війни, — дипломат про заборону видачі віз росіянам

Олександр Левченко. Фото: kanaldom.tv

Європа має перестати бути "супермаркетом" для громадян Росії. Якщо війна в Україні триватиме, то вона завдасть величезних збитків не тільки Україні, а й усій Європі. Про це сьогодні, 13 серпня, в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA заявив дипломат, надзвичайний та повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснія та Герцеговина (2010-2017 рр.) Олександр Левченко, коментуючи тему візових обмежень.

"До Хорватії і зараз їздять росіяни. Візи ж одержують. Вони витрачають гроші. На росіянах добре зараз заробляє Туреччина. Ердоган поїхав до Путіна реалізовувати величезні проєкти, при тому, що Туреччина допомагає і Україні. Але Туреччина має розуміти, якщо вона допомагає і Україні, і Росії, то ця війна триватиме дуже довго. Ще дуже багато українців загине, ще на мільярди доларів ми втратимо власність, яка знищується російською армією, перш ніж закінчиться все це зло. Тож туризм заробляє гроші. Тому ми й кажемо, що фактично Європа перетворюється на супермаркет, який хоче продати більше товарів. Ну і що, що купив російський громадянин? Ну і нехай і так далі", — сказав він.

Дипломат зазначив, що, з одного боку, все це зрозуміло, бо всі хочуть заробляти гроші, нормально жити. З іншого боку — ціна війни, яку платять українці.

"Ціна війни, якщо вона триватиме довше, і гинуть тут українці поки що, але ви не уявляєте, чим це все обернеться Європі, якщо тут щось ми не втримаємо, цю лінію оборони. Утримати цю лінію оборони та провести контрнаступ дуже важко, це коштуватиме величезну кількість життів, сил, енергії тощо. Тому ми й почали закликати Європу до того, щоб вона звернула на це увагу", — пояснив Левченко.

На його думку, російські громадяни мають реагувати бодай відповідно до своїх реалій на те, що відбувається в країні, бо це війна на знищення української нації.

"Моя мама пережила Другу світову і не може зрозуміти, коли було гірше: тоді чи зараз. Вона уродженка та мешканка Чернігівської області. Як поводилися російські окупанти там і так далі. Тому ми маємо розуміти деякі речі. Так, я сподіваюся, що у Путіна не 100% підтримки, але хтось має таки сказати хоч щось. Хоча б нейтрально про те, що це все ненормально. Знищувати сусідній народ, який ще торік Путін називав одним і тим же з росіянами тощо. Сьогодні просто зробив нас ворогами номер один. Ну, вибачте, потрібна відповідальність і тих, хто обрав Путіна на цю посаду", — резюмував Олександр Левченко.

Читайте також: Європа має ставитись до росіян як до громадян країни-агресорки, — Левченко

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський зробив заяву, що економічних та персональних санкцій проти Росії, які запровадили західні країни, досі замало, щоб зупинити війну в Україні. Серйозні наслідки вони відчують лише тоді, коли виявляться у повній ізоляції, тобто не зможуть подорожувати світом. Ідеться про припинення видачі росіянам віз.

Читайте також: Росіяни мають відчути відповідальність за вбивства, які відбуваються в Україні, вони є співучасниками, — дипломат про візові обмеження

Прямий ефір