"єПідтримка" для мешканців окупованих територій — як скористатися і що робити щепленим "Супутником"

Вакцина "Супутник V". Фото: sk-pharmacy.kz

Програмою "єПідтримка" з видачі 1000 грн вакцинованим громадянам можуть скористатися й українці, які мешкають на тимчасово окупованих територіях. Єдина умова — бути вакцинованим дозволеним в Україні препаратом. А також витратити свою "ковідну" тисячу можна буде на підконтрольній Україні території. Про це сьогодні, 21 січня, у програмі "Інформдень" телеканалу "Дом" розповів керівник експертної групи із впровадження електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України Денис Іванов.

Він зазначив, що процедура участі у програмі "єПідтримка" однакова для всіх громадян України, незалежно від того, де вони перебувають, — на підконтрольній чи на непідконтрольній території.

Перша умова — громадянину має виповнитися 18 років.

Друга умова — на підставі отриманих двох вакцин згенерувати "зелений" COVID-сертифікат у застосунку "Дія".

"Тільки після цього у застосунку "Дія" з'являється можливість подати заявку на отримання виплати за програмою "єПідтримка". Для цього подають заявку через меню "Послуги" та безпосередньо в меню "єПідтримка". Тут потрібно обрати банк, в якому громадянин хоче відкрити віртуальний рахунок, на який будуть здійснені виплати. Гроші на рахунок надходять протягом 10 днів з моменту подання заявки. І після цього можна буде розрахуватися в перелічених вами категоріях бізнесу", — деталізував Іванов.

Водночас більшість жителів окупованих територій змушені імунізуватися російською вакциною "Супутник", яка не визнана Всесвітньою організацією охорони здоров'я, тому не визнана і в Україні. Тому під час щеплення "Супутником" COVID-сертифікат у застосунку "Дія" сформувати не вдасться.

"Що стосується генерування сертифікатів на підставі вакцин, які не входять до списку дозволених загалом. З цих питань потрібно звертатися до МОЗ України та Національної служби здоров'я України (НСЗУ). Вони можуть ухвалити рішення — підтвердити чи ні вакцинацію, у позитивному випадку — внести ці дані до реєстру. Тому що "Дія" перевіряє дані із сертифікації саме з реєстру НСЗУ", — пояснив представник Мінцифри.

Читайте також: Новинки — щомісяця: про нові можливості програми "єПідтримка" повідомили у Мінцифрі

Медіа-партнери
Прямий ефір