Яким буде Львівський BookForum 2022 — розповідає програмна директорка Софія Челяк

Софія Челяк. Фото: kanaldom.tv

З 6 по 9 жовтня відбудеться 29-й Львівський BookForum. Цьогоріч у форумі візьмуть участь автор "Пісочного чоловіка" Ніл Гейман, володар Гонкурівської премії Джонатан Літтель, авторка "Оповіді служниці" Маргарет Етвуд, автор "Sapiens: Коротка історія людства" Ювал Ной Харарі та Нобелівський лауреат Абдулразак Гурна. Більше про BookForum розповіла програмна директорка заходу Софія Челяк в ефірі "Ранку Вдома".

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Чи змінився формат BookForum-2022 через повномасштабне вторгнення Росії?

— Львівський міжнародний BookForum цьогоріч відбуватиметься в 29-те. Раніше це був величезний ярмарок з програмою на 1000 заходів і з 30-50 тисячами відвідувачів щороку. Цьогоріч ми змінили формат. Найперше — книжкового ярмарку не буде, буде лише 20 заходів. Трансляція йтиме на весь світ українською і англійською мовами. Підніматимуть питання трибуналу, воєнних злочинів, російських пропагандистів, літератури під час війни і не тільки. Нашими гостями стануть Ніл Гейман, Маргарет Етвуд, Ювал Ной Харарі та Нобелівський лауреат Абдулразак Гурна.

— Де можна буде побачити онлайн-трансляцію?

— Усю інформацію і події можна знайти на сторінці bookforum.ua або в наших соціальних мережах. Для неукраїномовних гостей заходи можна побачити на сайті наших партнерів Hay Festival. 

— Якою буде програма цього року?

— Найперше — зустріч і розмови з авторами. Ніл Гейман і Харарі будуть розмовляти з Севгіль Мусаєвою, а Абдулразак буде говорити з Алімом Алієвим, українським письменником і культурним менеджером Українського інституту. Маргарет Етвуд спілкуватиметься з Юрком Прохаськом. Турецька авторка Еліс Шафарик буде розмовляти з Катериною Калитко. Є цього року дискусійна програма, де ми поговоримо про втрату і про те, як з нею жити, про мистецтво і про жінок під час війни. До розмови долучиться Ярина Чорногуз — українська морська піхотинка, яка нещодавно повернулася з США. Програма досить велика.

— Чи є можливість потрапити на оффлайн події?

— На жаль, немає з міркувань безпеки. Локація, де проходить захід передбачає велике скупчення людей і багато селфі з тегами локації. Ми переживаємо за безпеку наших гостей, тож локацію, з якої йтиме трансляція, не розголошуватимуть. Ми привезли іноземних учасників до Львова, вони вже готуються до інтерв'ю і написання своїх вражень. 

— Яка мета фестивалю? 

— Мета BookForum — почати розмови на міжнародному рівні про те, що відбувається в Україні. Для українців — це ще й просвітницький захід. Важливо показати, що міжнародна підтримка авторів є. Навіть в такі складні часи іноземці не бояться їхати, аби бути разом з нами.

— Яка географія цьогорічного BookForum? Представники скількох країн візьмуть участь?

— Близько 10 країн. Ми покриваємо Північну і Південну Америки, Африку, близький Схід, країни Європи та Великої Великобританії. 

Читайте також: Про становлення українського кіно та найкращі стрічки: інтерв'ю зі сценаристом Антоном Базелінським та акторкою Наталкою Васько

Медіа-партнери
Прямий ефір