"Як звучить Україна": Синельникови презентували перше музичне тревел-шоу

Євген та Наталя Синельникови. Скриншот: kanaldom.tv

Як звучить Україна? Відповідь на це питання шукали творці першого музичного тревел-шоу "Як звучить Україна" — режисер та продюсер Євген Синельников з дружиною, співзасновницею креативної агенції Badoev ID Наталією Синельниковою. У "Ранку Вдома" вони розповіли про ідею шоу, залаштунки та ведучого — композитора Євгена Філатова, який знає, як звучать Чернігів, Київ, Одеса, Дніпро та Карпати.

Ведуча — Ірина Хоменко.

— Вітаємо вас з одруженням та першою спільною "дитиною" — проєктом "Як звучить Україна". Прекрасна назва, хто автор ідеї тревел-шоу? 

Синельников: Фішка в тому, що Україна звучить по-різному, попри те, що у багатьох містах однакові супермаркети, одні й ті ж затори на дорогах. Ми втрачаємо цю індивідуальність. Саме для того, щоб знайти й відокремити Дніпро від, наприклад, Києва, ми почали збирати звуки міст.

Синельникова: Турист приїжджає в місто за гарною картинкою і смачною їжею. Це перше, чого хоче людина — вражень та смачної їжі. Дуже рідко ми звертаємо увагу на звуки, на музику цього місця. Тому саме в цьому тревел-шоу ми пропонуємо людям послухати міста, випити каву з закритими очима, тобто пізнати атмосферу  різних міст України. 

— Хто ведучий цього проєкту?

Синельников: В першу чергу я — режисер, ведучим я став випадково. Ведучий — це ж лише частина історії. Після фільмування є монтаж, музика, яку композитор напише, постпродакшн. Це такі маленькі шматочки, з яких складається вже повноцінний продукт. Я його бачу як режисер, отримую задоволення саме від цієї роботи.

Синельникова: Наш ведучий — Євген Філатов. Ми його обожнюємо, це наша маленька сім'я. Це геніальна людина, він робить музику завжди, з будь-чого. Я дуже рада, що саме він став "вухами" проєкту, саме він збирав і передавав звуки України.

— Чи не здається вам, що люди переважно візуали, тобто їм треба картинка, а вже потім — звук? Чи ваше шоу покликане довести протилежне?

Синельников: Це насправді не так, бо в житті люди відчувають запахи, чують звуки, мають почуття. Тобто не тільки візуально сприймають інформацію. 

— Як змінилося звучання міст після повномасштабного вторгнення?

Синельников: Дуже змінилося. Наприклад, у випуску про Одесу ви не почуєте отого старого звуку міста — шумного, гамірного, тусовочного. Тепер Одеса — інша. Коли ми туди приїхали, то зрозуміли, що це місто зараз звучить зовсім не так, як ми звикли. Довелося шукати, придивлятися, розмовляти з людьми, шукати ці звуки, щоб зрозуміти, якою Одеса стала.

Синельникова: Міста, переважно, звучать яскраво, виражено. Змінюються всі міста, абсолютно всі. Зараз цей процес триває. Хочу, щоб глядач сам дивився і слухав, адже композитор і вся творча група, вирішили показувати повномасштабну війну по-іншому. 

— Які міста потрапили до першого сезону?

Синельникова: Чернігів, Одеса, Львів, Карпати й Київ. Шостий випуск про Харків, який ми зняли у жовтні 2021 року. Там Салтівка і багато таких місць, яких вже немає, на жаль. Втім ми хочемо випустити цю серію, про Харків до руйнації.

Синельников: У нас була ідея поїхати у сучасний Харків, але там не все можна знімати. Ми зробимо окрему історію про Харків після повномасштабного вторгнення, але на наступний сезон. Пам'ятаю, як ми їздили знімати "Країну героїв" в Харкові. То були дуже важкі знімання і не в сенсі того, що нема чого знімати. Навпаки, Харків цікаве залізобетонне місто, просто фільмувати важко. І морально, і з точки зору безпеки. Ти сам себе цензуруєш, бо не все можна показувати.

— Ви робили цей проєкт для українців чи для всього світу?

Синельников: Ми робили це в першу чергу для українців, але є англійські субтитри. Напевне перший сезон знятий більше для українців, яких розкидало зараз по світу. Ми повинні викреслювати цей комплекс меншовартості, який насаджувався роками. Українці повинні раз і назавжди зрозуміти, що ми співоча, красива, талановита і дуже цікава, різноманітна країна.

Синельникова: Хотілося б, щоб українці, які ви змушені були виїхати й розкидані по всьому світу, побачили шоу і згадали своє рідне місто. Хотілося б, щоб кожна українська душа знала, що скоро повернеться додому. Шоу також зацікавить іноземців, які рано чи пізно приїжджатимуть в Україну. Цей проєкт про сучасну Україну.

Також цікаві гості "Ранку Вдома": "Нація незламних" від Probass ∆ Hardi: музикант Артем Ткаченко презентував новий трек на підтримку української нації та ЗСУ

Медіа-партнери
Прямий ефір